iPhone 8 z 5,8″ ekranem OLED, szklanymi pleckami i rozpoznawaniem twarzy? Najnowsze plotki o iPhone 8.

Oceń stronę
[Ocen: 0 Średnia: 0]


iPhone 8 z 5,8″ ekranem OLED, szklanymi pleckami i rozpoznawaniem twarzy? Najnowsze plotki o iPhone 8.

Apple zaprezentuje aż trzy nowe modele iPhone na jesieni, w tym jeden z wyświetlaczem OLED 5,8 cala i dwa z wyświetlaczami LCD, zgodnie doniesieniami Nikkei.

Wcześniej japońska strona informowała, że będzie to iPhone z ekranem 5,5 calowym, nie 5,8″ jak informuje tym razem.

 

Co jeszcze wiemy?

Apple wstępnie zdecydowało, że ​​wszystkie 5,5-calowe, 5-calowe i 4,7-calowe będą miały szklane plecy, odchodząc od aluminiowych obudów przyjętych przy obecnych modelach. Nowością ma być również ulubiony kolor Jony’ego Ive’a biały, podało źródło.

Analityk KGI Securities Ming-Chi Kuo potwierdził , że tak zwany “iPhone 8” rzeczywiście będzie posiadał wyświetlacz 5,8-calowy ale podzielony na 2 obszary. Podstawowy będzie miał 5.15 cala, podczas gdy reszta przestrzeni będzie zarezerwowana dla rzędu wirtualnych przycisków. Kuo poinformował również, że pomimo większego ekranu, wymiary fizyczne urządzenia będą prawdopodobnie podobne do 4,7-calowego iPhone 7.

Ze względu na zróżnicowanie wielkości między panelem OLED oraz obszarem wyświetlania przycisków wirtualnych pozostaje niejasne, czy Apple będzie oficjalnie klasyfikować “iPhone 8” jako 5,1 cala, 5,2 cala, 5,8 cala, lub jeszcze inny.

Wszystko na to wskazuje, że Apple usunie fizyczny przycisk Home, aby zrobić miejsce na większy wyświetlacz bez znaczącego zwiększenia wymiarów urządzenia a ekranowi będzie towarzyszyć bardzo szczupła górna ramka.

 

Podczas gdy niektóre raporty sugerują, że technologia Touch ID może być całkowicie zastąpiona technologią biometryczną, taką jak odczyt z tęczówki oka lub rozpoznawanie twarzy czy nawet USG, to Apple złożył patent na czujnik odcisków palców osadzony pod ekranem dotykowym. Apple ma też patent na zintegrowanie czujnika światła otoczenia na wyświetlaczu.

5,8-calowy iPhone, który również jest nazywany iPhone Pro lub iPhone X na cześć dziesiątej rocznicy od premiery smartfonu, która przypada w tym roku, może kosztować ponad 1000 $ w Stanach Zjednoczonych czyli ok. 4000/5000 PLN w Polsce. Oczekuje się, że zostanie ogłoszony we wrześniu obok aktualnych modeli 4,7-calowych i 5,5-calowych, aczkolwiek pojawiły się plotki, że premiera może się opóźnić do października 2017.

Źródła: nikkei.com, macrumors.com

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *