iPhone 8 to najszybszy smartfon na świecie. S8 i Note8 daleko w tyle!

Oceń stronę
[Ocen: 0 Średnia: 0]

Z generacji na generację w smartfonach pojawiają się nowe procesory. W tym roku Apple przedstawiło swój nowy procek o dźwięcznej nazwie A11 Bionic. Przeszli samych siebie, ponieważ mocą obliczeniową pokonuje niektóre komputery!

Cyferki cyferkami

iPhone 8 wraz z “Bionikiem” tworzy najszybszy smartfon obecnie dostępny na rynku. W wypowiedzi Tom’s Labs możemy przeczytać, że poddali wspomniane urządzenie wielu pomiarom różnymi programami. Tak, gigant z Cupertino bezapelacyjnie zdeklasował swoich konkurentów, będąc najszybszym urządzeniem, które kiedykolwiek znalazło się w jego porównaniu.

iPhone 8 Plus jest o 59% szybszy od Samsunga Galaxy Note 8 (6,564 punkty w Geekbench 4), a jego wynik w Geekbench 4 to 10,472 punkty. Ten wynik jest jeszcze bardziej szokujący, jeśli porównamy go do punktacji 13″ MacBook’a Pro wyposażonego w procesor i5 (9,213 punkty) lub Della XPS (7,159 punkty). Inżynierom Apple należy się więc ukłon za to, co poczynili w tegorocznych ósemkach.

Graficzna deklasyfikacja

Nie inaczej było w teście graficznym. iPhone 8 Plus zdeklasował swoją konkurencję uzyskując 64,412 punków w teście 3DMark. Dla porównania jego największy rywal – Galaxy Note 8 – uzyskał wynik 39,834… Chyba nic więcej nie trzeba dodawać. Prócz hardware’u ważnym czynnikiem jest też swoftware, który w Apple jest “szyty na miarę”.

Zapytacie pewnie jak Tom’s Lab pozyskał te wyniki? Otóż wyznacznikiem był czas w jakim dane urządzenie eksportowało 2 minutowy plik w rozdzielczości 4K. iPhone 8 zrobił to w niecałe 42 sekundy, Note 8 w 3 minuty 3 sekundy, a S8 potrzebował na to 4 minuty i 7 sekund. To pokazuje jak dużo brakuje konkurencji do produktów firmy Tima Cook’a.

Wybrałem najważniejsze testy. Jeśli chcecie mieć pełny obraz na poczynania iPhone’a wśród Androidowych sprzętów zajrzyjcie tutaj.

 

Źródło: iClarified.com

 

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *