iFixit rozebrał iPhone’a 8! Zobaczmy, co kryje się w środku!

Oceń stronę
[Ocen: 0 Średnia: 0]

Jak co roku również i tym razem ekipa iFixit postanowiła rozebrać jeden z najnowszych smartfonów od Apple. Jako pierwszy na celowniku znalazł się iPhone 8. Zobaczmy ile różnic znalazło się wewnątrz urządzenia!

Zacznijmy od baterii

Gigant z Cupertino przyznał, że bateria umieszczona w małej ósemce będzie nieznacznie mniejsza, niż ta zastosowana w siódemce. iFixit to potwierdza, dokładnie opisując jej specyfikację: a3.82 V, 1821 mAh. To dość znikoma różnica jeśli chodzi o iPhone’a 7 – 1906 mAh, jednak prawie o połowę mniej, niż pojemność  ogniwa w Samsungu Galaxy S8 – 3000 mAh.

Pamiętajmy, że nie sama pojemność baterii jest tu ważna. Apple jest w stanie osiągnąć na swoich urządzeniach dobry czas pracy na jednym ładowaniu dzięki odpowiedniej optymalizacji systemu. iOS 11 (i starsze wersje) są szyte na miarę dla kilku urządzeń w przeciwieństwie do androida, który musi dobrze działać na urządzeniach za 300 zł i 4000 zł.

Istny golas – iPhone 8 rozebrany

Poniżej dokładny opis najważniejszych komponentów, które współtworzą iPhone’a 8:

  1. Apple 339S00434 A11 Bionic CPU w/ SK Hynix

  2. H9HKNNNBRMMUUR 2GB pamięci RAM LPDDR4 RAM

  3. Modem firmy Qualcomm MDM9656 Snapdragon X16 LTE

  4. Avago 8072JD130

  5. Skyworks SkyOne SKY78140

  6. NXP 80V18 Bezpieczny moduł NFC

  7. Skyworks 77366-17 Quad-Band wzmacniacz sygnału GSM

iFixit zwraca również uwagę na polepszenie zabezpieczeń chroniących telefon przed zalaniem czy dostaniem się paprochów/piasku. Zauważono rownież nowy wspornik portu Lightning, który poprawia jego mocowanie.

Prawdziwa ekscytacja dopiero nadejdzie

Pierwsze iPhoney 8/8 Plus, Apple Watch Series 3/3 LTE i Apple TV 4K zaczynają docierać do klientów. Popyt na wspomniane modele może być mniejszy, ponieważ w duża część osób czeka z niecierpliwością na model X. Nie przeszkadza to jednak w porównaniu ich z ubiegłorocznymi flagowcami od Apple.

My jako ekipa czekamy aż w ręce iFixit wpadnie najnowszy zegarek i przystawka do telewizora, by zobaczyć, co pozmieniało się wewnątrz urządzeń. Najbardziej wyczekujemy “rozebrania iksa” – jesteśmy ciekawi czy skrywa nowe podejście do projektowania wnętrzności mobilnych urządzeń.

 

Źródło: 9To5Mac.com

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *