iPhone 9 / SE 2 – tak będzie wyglądał następca iPhone 8?

Oceń stronę
[Ocen: 0 Średnia: 0]

iPhone 9 / SE 2 –  następca iPhone 8?

Dekada 2020 – 2030 rozpocznie się z hukiem? Przynajmniej dla miłośników Apple. Jeśli wierzyć plotkom, w pierwszej połowie roku pojawi się nie tylko nowy iPad, ale także 4,7-calowy iPhone. Prawdopodobnie skierowany do sektora budżetowego, może się nazywać dwojako: iPhone 9 lub iPhone SE 2.

Mimo to, że ostatecznej nazwy zapewne nie dowiemy się do premiery mamy najnowsze rendery i 360-stopniowe wideo urządzenia, które pochodzi od Steve’a.

Steve H.McFly, znany również jako OnLeaks, cieszy się ogromną trafnością, jeśli chodzi o wycieki. Jest bardzo prawdopodobne, że właśnie tak będzie wyglądał następca iPhone 8.

Ekskluzywne renderowanie 4,7-calowego iPhone’a 9 znanego również jako iPhone SE 2

 

iPhone 9 inny niż iPhone 11

Oczekuje się, że nowe urządzenie nie będzie przypominało iPhone’a z serii 11 wydanego 2019 roku. Zamiast tego będzie dokładnie takie jak 4,7-calowy iPhone 8. Wymiary według OnLeaks wynoszą około 138,5 x 67,4 x 7,8 mm (8,6 mm, w tym tylna kamera) i są również bliskie flagowego modelu iPhone’a z 2017 roku.

Warto zauważyć, że model 2020 jest nieco grubszy niż model 2017, ponieważ ma 7,8 mm grubości zamiast 7,3 mm.

Matowe tylne szkło znane z iPhone 11 Pro

OnLeaks zakłada, że tylna szyba będzie czynnikiem odróżniającym iPhone’a 9 od ósemki. W ten sposób matowe szkło będzie takie samo jak w iPhone 11 Pro zamiast błyszczącego szkła obecnego iPhone’a 8 czy 11 bez Pro

Patrząc na rendery, możemy zauważyć, że nowy iPhone 9 / iPhone SE 2 będzie również obsługiwać ładowanie bezprzewodowe.

 

Wideo  360 stopni

Lepszy aparat i lepsza bateria

Ekran w iPhone 9 będzie identyczny jak w iPhone 8 czy 7 i dla fanów Touch ID, będzie w nie wyposażony. Procesor A13 Bionic najnowszej generacji rodem z iPhone 11 oraz zaawansowany aparat z jednym obiektywem to również aktualizacja w stosunku do starszego brata z 2017 roku. Spodziewać się możemy wyjątkowego aparatu dzięki inteligentnemu uczeniu maszynowemu Apple. Modele 11 działają o wiele dłużej na baterii, liczymy, że dziewiątka będzie tania i długo wytrzyma na jednym ładowaniu.

Chromowana ramka i logo

Ciekawie prezentuje się również chromowana ramka rodem z iPhone X. Ósemka ze stalowym korpusem, matowym szkłem a dodatkowo z logo na środku prezentuje się apetycznie. Mamy nadzieję, że właśnie tak będzie wyglądać kolor srebrny.

iPhone 9 vs. iPhone SE 2 – która nazwa lepsza?

Obie proponowane nazwy iPhone 9 lub iPhone SE 2 wydają pasować do  formatu. Mimo wszystko przyrostek „9” jest bardziej uzasadniony, ponieważ wygląda na następcę iPhone’a 8, a nie 11.  Dodatkowo 9 wypełniłoby brakującą cyferkę w odliczaniu, jest 5,6,7,8 brakuje dziewiątki.

Podsumowując…

Czy po zapoznaniu się ze specyfikacją iPhone 9 uważasz, że 4,7-calowy iPhone, który ujrzy światło dziennie w 2020 może być kolejnym najlepiej sprzedającym się smartfonem? Czy może to być godny  zamiennik czy konkurent dla iPhone’a XR? Niższa cena niż Xr może zachęcić do zakupów?

Podziel się swoją opinią w komentarzu poniżej. Połącz się z nami na Facebooku, Twitterze i Instagramie.

Źródło: iGeeksBLOG

 

 

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *