iPhone X Flip – koncept składanego iPhone’a. Telefony z klapką znów w modzie?

Oceń stronę
[Ocen: 0 Średnia: 0]

Kilku producentów zaczyna powracać do mody z końca lat ’90, kiedy to królowały telefony rozsuwane i te posiadające klapkę. Pionierem jest tutaj Samsung, który na rodzimym rynku wypuścił kilka takich modeli z topowymi podzespołami. Jeśli chodzi o Apple, mają oni zarezerwowanych kilka patentów, odnośnie składanego smartfona. Serwis CURVED wraz z pomocą wybitnego dizajnera – Martina Hajka, postanowił pokazać, jak mogłoby wyglądać takie urządzenie od firmy Tima Cook’a.

Wysłuchaj ich, Apple!

Nie, gigant z Cupertino na pewno nie poszedłby na łatwiznę i nie stworzyłby kolejnego, nudnego, klasycznego smartfona z klapką. Tak właśnie pomyśleli powyżsi autorzy i zaprezentowali wizualizację iPhone X Flip, który miałby posiadać aż 3 oddzielne ekrany. Pierwszy byłby na zewnątrz – pokazywałby najważniejsze informacje, tj. godzina, powiadomienia, przypomnienia. Kolejne dwa, edge-to-edge byłyby dostępne po uprzednim otworzeniu samego urządzenia.

Jeśli chodzi o szczegóły to ze zdjęć jesteśmy w stanie wywnioskować, że iPhone X Flip zostałby wyposażony w bardzo ciekawą klawiaturę, która byłaby “fizyczna”, jednak mogłaby wyświetlać dowolne znaki pod “klawiszami”. Jak twierdzi ekipa CURVED, takie rozwiązanie pozwoliłoby na lepszą komunikację pomiędzy urządzeniem, a użytkownikiem (niż tradycyjna ekranowa). Dodatkowo dostalibyśmy dużo więcej opcji (np. szybkie przejście do emotikon, skrótowych odpowiedzi i zmiany języka klawiatury).

Trochę szczegółów (prawdopodobnych, rzecz jasna)

Całe urządzenie mogłoby być śmiało nazwane sprzętem na miarę XXI wieku. Podkreśliłby to chociażby ulepszony silnik haptyczny (Bionic), który w bardzo realistyczny sposób symulowałby naciśnięcia klawiszy. Rozwiązanie to znamy chociażby z nowego Touch ID.

iPhone X Flip zostałby również wyposażony w nowość 2017 roku, czyli Face ID. W końcu nowoczesne urządzenie musi wyróżniać się czymś na tle swojej konkurencji. A jest czym, ponieważ system oferowany przez Apple jest jak dotąd najlepiej dopracowany (nie da się go oszukać zdjęciem, odczytuje poprawnie naszą twarz nawet w czapce i okularach przeciwsłonecznych z błyszczącym szkłem). Jeśli chodzi o rozmiar samego urządzenia po złożeniu, miałby on być zbliżony do obecnie oferowanego modelu SE. Nic tylko brać!

 

iPhone X Flip – galeria

 

Źródło: CURVED, Foto: 1

Jeśli masz jakiekolwiek pytania odnośnie serwisu albo chcesz wiedzieć, co aktualnie dzieje się w naszej ekipie wpadaj na sociale:

FB: ZbitaSzybka Fanpage
IG: ZbitaSzybka
TT: ZbitaSzybka

MASZ USZKODZONEGO IPHONE’A? INNY SERWIS NIE PODJĄŁ SIĘ NAPRAWY? WPADAJ DO ZBITASZYBKA SERWIS!

TWÓJ XIAOMI MI6 NIE CHCE SIĘ WŁĄCZYĆ, NIE UZNALI CI GWARANCJI W HUAWEI? ZAPRASZAMY DO JEDNEGO Z NASZYCH PUNKTÓW SERWISOWYCH!

Znajdziesz nas w: Warszawie, Gdyni, Krakowie, Bydgoszczy, Gdańsk Główny, Rzeszowie, Gdańsk Wrzeszcz, Łódź.

ZbitaSzybka serwis iPhone, MacBook, iPad, iPod, Xiaomi, Huawei. ZADZWOŃ DO NAS+48 792 72 44 44 lub +48 792 11 44 44

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *