iPhone X i iPad Pro wyróżnione za nowoczesne wyświetlacze

Oceń stronę
[Ocen: 0 Średnia: 0]

Society for Information Display doceniło Apple za nowoczesne komponenty, które znalazły się w iPadzie Pro i iPhonie X. Przyznanie nagród to bezapelacyjne uznanie dla innowacyjności, wysokiej jakości i perfekcjonizmu, który towarzyszy inżynierom giganta z Cupertino. Firmie Tima Cook’a przyznano powiem dwie nagrody Ekrany roku.

Nagród ciąg dalszy

Trzeba przyznać, że zeszłoroczne tablety (tj. iPad Pro 10,5″ i 12,9″) zaprezentowały zupełnie nowy poziom w dziedzinie wyświetlaczy. Wszystko za sprawą technologii ProMotion. Wprowadziła on 12-hercową częstotliwość odświeżania ekranu, co przekłada się na lepszą czytelność, responsywność i płynność wyświetlanej treści. To właśnie za to rozwiązanie iPad’y Pro zostały docenione przez wspomnianą wyżej instytucję.

Całość była możliwa do wyprodukowania i zastosowania w najnowszych urządzeniach dzięki nowemu tranzystorowi tlenkowemu (TFT). To zupełnie nowa konstrukcja: wysoka wydajność i bardzo cienka budowa.

iPhone X znów najlepszy

Przejdźmy zatem do flagowego smartfona od Apple – iPhone’a X. W tym przypadku wyróżnienie związane było z ekranem Super Retina. Charakteryzuje się on rozdzielczością na poziomie 458 ppi, niespotykanym dotąd zarządzaniem kolorami (systemowe funkcje), realną obsługą czarnej barwy. Wisienką na torcie niechaj będzie obsługa Dolby Vision i HDR 10.

Dodatkowo omawiane urządzenia zasłynęły również dzięki technologii True Tone, która odpowiedzialna jest za szybkie dostosowanie balansu bieli. Dzięki temu biel dopasowuje się do padającego światła, co skutkuje bardziej naturalnym wyglądem wyświetlanych treści.

Rozdanie nagród nie żyło tylko gigantem z Cupertino. Nagrody otrzymali również: Kolon Industries, Sharp, Synaptics oraz Continental Automotive. Ceremonia wręczenia nagród odbędzie się już niedługo – 23 maja w Centrum Kongresowym w Los Angeles.

Źródło: iDropNews
Foto: 9To5Mac

Jeśli masz jakiekolwiek pytania odnośnie serwisu albo chcesz wiedzieć, co aktualnie dzieje się w naszej ekipie wpadaj na sociale:

FB: ZbitaSzybka Fanpage
IG: ZbitaSzybka
TT: ZbitaSzybka

MASZ USZKODZONEGO IPHONE’A? INNY SERWIS NIE PODJĄŁ SIĘ NAPRAWY? WPADAJ DO ZBITASZYBKA SERWIS!

TWÓJ XIAOMI MI6 NIE CHCE SIĘ WŁĄCZYĆ, NIE UZNALI CI GWARANCJI W HUAWEI? ZAPRASZAMY DO JEDNEGO Z NASZYCH PUNKTÓW SERWISOWYCH!

Znajdziesz nas w: Warszawie, Gdyni, Krakowie, Bydgoszczy, Gdańsk Główny, Rzeszowie, Gdańsk Wrzeszcz, Łódź, Katowice.

ZbitaSzybka serwis iPhone, MacBook, iPad, iPod, Xiaomi, Huawei. ZADZWOŃ DO NAS+48 792 72 44 44 lub +48 792 11 44 44

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *