Jak skanować kody QR na iOS 11? | PORADNIK

Oceń stronę
[Ocen: 0 Średnia: 0]

Kody QR może nie odniosły spektakularnego sukcesu. Mimo to możemy coraz częściej znaleźć je w naszym codziennym życiu. Dzięki nim możemy szybko przenieść się do witryny danego producenta albo pobrać daną aplikację z App Store.

Kody QR nie takie straszne

Najważniejszą informacją jest fakt, iż do skanowanie kodów nie będziemy potrzebowali aplikacji firm trzecich. Wszystkie najważniejsze funkcje dostępne są w opcjach iOS 11. To właśnie w tej aktualizacji Apple zdecydowało się na natywną obsługę kodów QR.

Jak możecie się domyślać, całość odbywa się przy użyciu aplikacji Aparat. Poniżej znajdziesz szczegółową instrukcję. Wszystko po to, by ułatwić Ci życie!

Jak skanować kody QR na iOS 11 – instrukcja

  1. Wchodzimy do Ustawienia, a następnie Kamera. W tym miejscu włączamy opcję skanowania kodów QR (o ile wcześniej nie była włączona);
  2. Teraz otwieramy aplikację Aparat;
  3. Kiedy jesteśmy w powyższej aplikacji, musimy przejść do miejsca, w którym wybiera się tryb zdjęcia. Ważne, by mieć “włączony” tylny aparat;
  4. W tym momencie kierujemy telefon na kod QR i czekamy kilka sekund;
  5. Jeżeli wszystko pójdzie zgodnie z planem, wyświetli się stosowny komunikat (o poprawnym przeskanowaniu kodu QR). Jeśli stukniemy w komunikat spowoduje to otworzenie zawartości kodu QR. Dla przykładu: jeśli zawartość kodu ma nas przenieść na stronę internetową producenta zapachów do auta, po naciśnięciu w komunikat w naszym urządzeniu odpali się przeglądarka Safari i przeniesie nas na stronę producenta

Pamiętajmy, że choć kody QR nie są zbytnio popularne, sporo osób z nich korzysta. To, że Apple zdecydowało się zaimplementować ów technologię do swoich produktów może wskazywać na duże zainteresowanie ich użytkowników. W Zbitej wielu z nas używa skanowania, by szybko przemieścić się do interesujących nas treści.


Jeśli masz jakiekolwiek pytania odnośnie serwisu albo chcesz wiedzieć, co aktualnie dzieje się w naszej ekipie wpadaj na sociale:

FB: ZbitaSzybka Fanpage
IG: ZbitaSzybka
TT: ZbitaSzybka

MASZ USZKODZONEGO IPHONE’A? INNY SERWIS NIE PODJĄŁ SIĘ NAPRAWY? WPADAJ DO ZBITASZYBKA SERWIS!

TWÓJ XIAOMI MI6 NIE CHCE SIĘ WŁĄCZYĆ, NIE UZNALI CI GWARANCJI W HUAWEI? ZAPRASZAMY DO JEDNEGO Z NASZYCH PUNKTÓW SERWISOWYCH!

Znajdziesz nas w: Warszawie, Gdyni, Krakowie, Bydgoszczy, Gdańsk Główny, Rzeszowie, Gdańsk Wrzeszcz, Łódź, Katowice.

ZbitaSzybka serwis iPhone, MacBook, iPad, iPod, Xiaomi, Huawei. ZADZWOŃ DO NAS+48 792 72 44 44 lub +48 792 11 44 44

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *