Jak włączyć tryb Night Shift na MacBook iMac | PORADNIK

Oceń stronę
[Ocen: 0 Średnia: 0]

Wraz z premierą iOS 10 Apple dodało ciekawą opcję do swojego oprogramowania. Night Shift to funkcja, dzięki której możliwa jest zmiana barw naszego wyświetlacza (na cieplejsze). Dzięki temu będziemy mogli pracować po zmroku bez obaw o nasz wzrok. Apple widać wysłuchało próśb swoich fanów, ponieważ opcja ta została wprowadzona na komputery przenośne i stacjonarne.

Wstęp

To właśnie najnowsza wersja systemu macOS 10.12.4 pozwala na odinstalowanie aplikacji f.lux (działa jak Night Shift) w celu korzystania z oprogramowania od Apple. Przejdźmy jednak do sedna sprawy. Dzięki tej funkcji będziemy mogli spokojnie zasnąć po ciężkim wieczorze spędzonym przed komputerem. Nie uświadczymy już migoczących światełek/kropek po zamknięciu oczu, ponieważ zmiana barw niweluje działanie światła niebieskiego (szkodliwe dla naszego wzroku).

Do zmian kolorystyki naszego ekranu trzeba się przyzwyczaić. Przez początkowy okres używania Night Shift można mieć wrażenie, że kolory są zniekształcone, obraz trochę niewyraźny. Po kilku(nastu) dniach przestaniemy zauważać różnice w pracy. Wasze oczy na pewno podziękują za zainteresowanie ich zdrowiem.

Jak uruchomić Night Shift

Przejdźmy teraz do tego w jaki sposób możemy włączyć wyżej wymienioną opcję w naszych komputerach. Przedstawione zostaną dwie opcje. Krótsza, dzięki której włączamy/wyłączamy tryb Night Shift. Dłuższa natomiast umożliwia nam dostosowanie funkcji do naszych potrzeb. Oto one:

 1. Opcja krótsza: Wchodzimy do Centrum Powiadomień poprzez przesunięcie dwóch palców na TouchPadzie od prawej do lewej krawędzi lub poprzez kliknięcie skrajnie prawej ikony w pasku Menu (trzy kropki z 3 poziomymi paskami). Następnie zjeżdżamy w dół w sekcji Dzisiaj, by wyskoczyła nam pożądana opcja. Jeden klik i gotowe!
   
   

   
   

   
   

 2. Opcja dłuższa: W Launchpad przechodzimy do Preferencji systemowych. Następnie spośród naszych aplikacji wybieramy Monitory. Z górnego paska wybieramy Night Shift. To właśnie tutaj możemy dostosować omawianą funkcję według naszych preferencji.

Gdybyście mieli jakiekolwiek pytania – piszcie w komentarzach. Postaramy się udzielić satysfakcjonującej odpowiedzi.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *