Apple wypuściło nową aplikację – Clips

Oceń stronę
[Ocen: 0 Średnia: 0]

6 kwietnia Apple udostępniło użytkownikom swoją aplikację, która bardzo przypomina Snapchat, a nazywa się Clips. Służy ona do tworzenia krótkich, urozmaiconych materiałów wideo, które możesz publikować w iMessage lub portalach społecznościowych, np. Instagram, Twitter lub Facebook.

O co chodzi

Dzięki Clips możemy połączyć zdjęcia, klipy wideo, nasze zdjęcia w ciekawą prezentację. Ważną informacją jest fakt, że jest to pierwsza aplikacja, w której nasza mowa może być przekształcana na tekst wyświetlany(live) na naszej prezentacji. Sama obsługa nie jest ciężka. Potrzeba jednak chwili, by się odnaleźć w nowym środowisku.

Kiedy otworzymy aplikację naszym oczom ukaże się podstawowe menu. To w nim możemy wybrać to, co chcemy zrobić: nagrać wideo używając przedniej lub tylnej kamery, zrobić zdjęcie lub wybrać dostępny plik z biblioteki. Dla przykładu, jeśli zdecydujemy się na nagranie wideo przednią kamerką naszego telefonu to przejdziemy do miejsca, w którym będziemy mogli edytować nasz klip. Znajdziemy tu przycisk do dodania komentarza głosowego, przycisk filtrów, dzięki któremu dodamy ciekawe efekty do naszego materiału, przycisk gwiazdki, który pozwoli nam na dodanie ikon wzbogacających nasz film (duży asortyment ikon). Klikając w nutkę (znajduje się po prawej stronie ekranu) możemy dodać utwór muzyczny.

Podsumowując

W Clips możemy również tworzyć kompilacje wielu zdjęć, filmów lub połączenia filmów i zdjęć. Apple w swoim programie umożliwiło pełną edycję i dowolność publikowanych materiałów. Warto zauważyć, że kiedy skończymy tworzyć nasz „post” w Clips, zostanie on zapisany w Zdjęcia. W tym samym momencie mamy możliwość udostepnienia go w mediach społecznościowych lub wysłaniu ich do naszych znajomych. Warto zauważyć, że opcje personalizacji są dużo ciekawsze, niż w Instagram Stories lub Snapchat. Poniżej kilka zdjęć z aplikacji:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *