Jak wyłączyć automatyczną jasność ekranu w iPhone/iPad iOS 11 | PORADNIK

Oceń stronę
[Ocen: 0 Średnia: 0]

Automatyczna jasność w telefonie czy tablecie to bardzo przydatna funkcja. Wykorzystuje ona bowiem czujniki światła, które dopasowują natężenie ekranu do aktualnie panujących warunków. Skoro weszliście w ten tekst musieliście zauważyć, że Apple ukryło w iOS 11 opcję włączania lub wyłączania tytułowej funkcji. Poniżej znajdziesz dokładną instrukcję jak wejść w menu odpowiedzialne za automatyczną jasność ekranu.

Jak wyłączyć automatyczne podświetlenie w iOS 11

Przejdźmy zatem do “krok-po-kroku”, byście w końcu mogli dopasować podświetlenie Waszego iPhone’a lub iPad’a.

  1. Klikamy w Ustawienia, następnie Ogólne->Dostępność->Udogodnienia ekranu;
  2. W tym miejscu możemy zarządzać funkcjami odpowiedzialnymi za podświetlenie naszego urządzenia. Jeśli wyłączymy opcję automatycznej jasności ekranu możemy liczyć na lepszą pracę naszego urządzenia na jednym ładowaniu baterii

Trzeba przyznać, że pracownicy Apple naprawdę postarali się z ukryciem omawianej opcji. Nadal mamy więc możliwość kontrolowania tego w jaki sposób będzie podświetlany nasz wyświetlacz. Ja osobiście nie korzystam z tej opcji, ponieważ nie zawsze ekran ma dobrze dopasowaną moc podświetlenia. Znam jednak masę osób, które nie wyobrażają sobie korzystania z iPhone’a/iPad’a bez włączonej powyższej opcji.


Jeśli masz jakiekolwiek pytania odnośnie serwisu albo chcesz wiedzieć, co aktualnie dzieje się w naszej ekipie wpadaj na sociale:

FB: ZbitaSzybka Fanpage
IG: ZbitaSzybka
TT: ZbitaSzybka

MASZ USZKODZONEGO IPHONE’A? INNY SERWIS NIE PODJĄŁ SIĘ NAPRAWY? WPADAJ DO ZBITASZYBKA SERWIS!

TWÓJ XIAOMI MI6 NIE CHCE SIĘ WŁĄCZYĆ, NIE UZNALI CI GWARANCJI W HUAWEI? ZAPRASZAMY DO JEDNEGO Z NASZYCH PUNKTÓW SERWISOWYCH!

Znajdziesz nas w: Warszawie, Gdyni, Krakowie, Bydgoszczy, Gdańsk Główny, Rzeszowie, Gdańsk Wrzeszcz, Łódź, Katowice.

ZbitaSzybka serwis iPhone, MacBook, iPad, iPod, Xiaomi, Huawei. ZADZWOŃ DO NAS+48 792 72 44 44 lub +48 792 11 44 44

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *