Jak wgrać muzykę na iPhone | PORADNIK

Oceń stronę
[Ocen: 1 Średnia: 5]

Jak wgrać muzykę z komputera do iPhone za darmo?

Firma Tima Cook’a daje nam kilka możliwości zgrania naszych ulubionych kawałków na iPhone’a czy iPad’a. Możemy do tego wykorzystać iTunes lub inne programy. Poniżej znajdziecie kilka najważniejszych “dróg”, dzięki którym Wasze ulubione piosenki będą zawsze na wyciągnięcie ręki.

 

W dobie Apple Music, Spotify, Tidal czy YouTube Music wgrywanie muzyki na iPhone wydaje się być stratą czasu … i według naszej oceny jest. Mając Play wielu użytkowników ma Tidal za free. Spotify można mieć nawet za free (z reklamami).  Apple Music możemy wykupić w opcji rodzinnej za 29,99 PLN miesięcznie a streaming i wygodne ściąganie muzyki na telefon można współdzielić a aż 6 członkami rodziny! Prosto licząc wychodzi 4,99 PLN miesięcznie na osobę bez zabawy w kable, podłączenie się do komputera Mac czy Windows. Jeżeli nadal to dla Ciebie za dużo za legalny i wygodny dostęp do muzyki to czytaj dalej.

 

Zgrywanie muzyki na iPhone/iPad przy pomocy iTunes

Najpopularniejszą metodą wgrywania muzyki na naszego smartfona czy tabletu od Apple jest synchronizacja iTunes. Poniżej prosty, przejrzysty poradnik krok-po-kroku. 

  1. Na początek ściągamy aplikację iTunes (dla użytkowników Windows, posiadacze komputerów Mac mają tę aplikację pre-instalowaną)
  2. Posiadając już iTunes podłączamy nasze urządzenie przy pomocy kabla Lightning
  3. W tym momencie jesteśmy w stanie zgrać muzykę na naszego smartfona bądź tablet. Dokonujemy tego przy pomocy tzw. Drag&Drop. Oznacza to, że przeciągamy ulubione kawałki z aplikacji iTunes i “upuszczamy je” w naszym urządzeniu (z iOS, rzecz jasna)
  4. Przeniesienia piosenek możemy dokonać również klikając prawym klawiszem myszy na wybranym kawałku. Pojawi nam się lista urządzeń, na które ma zostać przekopiowana muzyka. Wybieramy naszego iPhone’a

WAŻNE: Jeżeli nie chcecie każdorazowo podłączać swojego iPhone’a czy iPad’a przy pomocy kabla musicie zaznaczyć odpowiednią opcję. Mowa oczywiście o Synchronizuj z tym iPhonem przez Wifi. Dokonujemy tego w ekranie podsumowania w iTunes. To spore ułatwienie, ponieważ iPhone/iPad będzie widoczny przez nasz komputer Mac w momencie, w którym będą podłączone do tej samej sieci.

A co, jeśli nie posiadam (lub posiadać nie chcę) iTunes?

Tutaj spraw się trochę komplikuje. Nie możemy bowiem tak po prostu podłączyć naszego iUrządzenia do komputera i zgrać sobie wybranych piosenek/albumów. Potrzebne są do tego aplikacje firm trzecich, które pozwolą za sprawne zarządzanie naszą muzyczną biblioteką.

Jedną z takich appek jest CopyTrans Manager, którego możemy pobrać tutaj. To idealne rozwiązanie dla posiadaczy komputerów z Windowsem na pokładzie. Wystarczy zainstalować program, dograć wszystkie wymagane komponenty i gotowe! Podłączamy naszego iPhone’a/iPad’a, wybieramy interesujące nas pliki i przenosimy je na podłączone urządzenie.

Pamiętajcie, że wspomniana aplikacja to nie jedyne dostępne rozwiązanie. Znaleźć można wiele programów, które oferują “transport” plików na wzór iTunes. Główną różnicą jest tutaj cena, wszak nie wszystkie aplikacje są w pełni darmowe. My skupiliśmy się na jednym z popularniejszych rozwiązań, które nie powinno przysporzyć Wam problemu.

Podsumowanie

Jak widzicie zgranie ulubionej muzyki na swojego iPhone’a nie jest wcale takie trudne. Wiadomo – posiadacze komputerów Mac mają ułatwione zadanie, jednak firma nie zapomniała o użytkownikach Windowsa.

A Wy – w jaki sposób przenosicie swoją muzykę na smartfon czy tablet? Korzystacie ze standardowych albumów czy w pełni przenieśliście się na streaming muzyczny, na przykład: Apple Music, Spotify, Tidal, Deezer? Koniecznie dajcie znać w komentarzach na naszym FB!


Jeśli masz jakiekolwiek pytania odnośnie serwisu albo chcesz wiedzieć, co aktualnie dzieje się w naszej ekipie wpadaj na sociale:

FB: ZbitaSzybka Fanpage
IG: ZbitaSzybka
TT: ZbitaSzybka

MASZ USZKODZONEGO IPHONE’A? INNY SERWIS NIE PODJĄŁ SIĘ NAPRAWY? WPADAJ DO ZBITASZYBKA SERWIS!

TWÓJ XIAOMI MI 6, XIAOMI MI 7 LUB XIOAMI MI 8 NIE CHCE SIĘ WŁĄCZYĆ, NIE UZNALI CI GWARANCJI W HUAWEI? ZAPRASZAMY DO JEDNEGO Z NASZYCH PUNKTÓW SERWISOWYCH!

Znajdziesz nas w: Warszawie, Gdyni, Krakowie, Bydgoszczy, Gdańsk Główny, Rzeszowie, Gdańsk Wrzeszcz, Łódź, Katowice.

ZbitaSzybka serwis iPhone, MacBook, iPad, iPod, Xiaomi, Huawei, Samsung.
ZADZWOŃ DO NAS:
+48 792 72 44 44 lub +48 792 11 44 44

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *