Jaka folia na MacBook’a?

Oceń stronę
[Ocen: 261 Średnia: 5]

Recenzja folii MacGuard firmy Jcpal.

Tak to jest niezwykle energiczny, zwinny, żywy, chyży MaxBook Air z procesorem M1. Dziś jednak nie będę pisał o nim.

Po raz 2 w życiu kleiłem osobiście folię na MacBooka! Zawsze byłem ogromnym przeciwnikiem oklejania MacBooka czymkolwiek.

Folie sprzedajemy codziennie i pewnie już kilka tysięcy osób dzięki nam ją posiada. Mimo to potrzebowałem roku, aby się przekonać. Trzy miesiące temu nakleiłem ją osobiście na mojego MacBook’a Pro z 2016, który był po wymianie całego skrzydła. Dziś miałem przyjemność nakleić ją na mojego niespełna 2 miesięcznego Air’a M1.

Co mnie totalnie zaskoczyło?

Folie możesz położyć w miejscu naklejenia i do czasu gdy nie dociśniesz nie przyklei się. Tak dokładnie, dzięki temu możesz ją niemalże perfekcyjnie wypozycjonować a następnie dociskając stopniowo, kolejne partie przykleić. Ja to robiłem od środka do zewnątrz i chyba nie jest to najlepszy sposób bo została masa bąbli.

Bąble niet! Ku mojemu zdziwieniu, masując poszczególne bąble, zaczęły znikać i to bez odklejania. Jak się okazuje folia ma mikro otworki niewidoczne gołym okiem, które sprawiają, że nawet osoba, która jak ja robi to po raz 1/2 w życiu da radę!

Efekt dla mnie mega! Dlaczego? MacBook staje się milszy w dotyku trochę jakbyśmy dotykali lekko szorstką skórę. Co dla mnie najważniejsze jest mniej śliski i bardziej stabilnie leży w dłoniach. Nie wiem jak Wam ale mi kilkukrotnie poprzednie modele się wyślizgiwały a zagięte narożniki straszyły przez następne lata. Tak miałem z moim Air z 2012 roku i Pro z 2015.

Folia występuje we wszystkich wersjach kolorystycznych MacBooka.

Jest wersja z folią na ekran, palmrest oraz gładzik oraz wersja na klapę i spód. Polecam wersję nr 2. Nie polecam wersji z folią na ekran ponieważ ładne nałożenie jej graniczy z cudem. Dodatkowo nakładanie jakiekolwiek folii na ekran to profanacja! Jeżeli już to tylko szkło, niestety w takich wymiarach nie występuje.

W zestawie jest szmatka nasączona alkoholem, ściereczka z mikrofibry oraz stickery do usunięcia najmniejszych paprochów.

Jeżeli zainteresowałem Cię tym produktem napisz na priv postaram się wygenerować jakiś mini kod zniżkowy.

Miłego, Dagi.

One Reply to “Jaka folia na MacBook’a?”

  1. Foliarz pisze:

    Folia matowa na ekran zmniejsza bardzo refleksu i poprawia widicznosc w dzien. Kultura pracy na komputerze bardzo sie poprawia.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.