Dlaczego AirPods Max to przełomowy produkt i tak niewiele osób to rozumie. Czy warto kupić? Opinia. [Recenzja]

Oceń stronę
[Ocen: 26 Średnia: 5]

Dlaczego AirPods Max to przełomowy produkt?

Zacznijmy od tego, że AirPods Max to chyba jedyne na świecie słuchawki nauszne naszpikowane w takim stopniu technologią.

Dwa chipy H1 (AirPods pro  czy 2 maja 1). Procesor który w stosunku do poprzednika 1,5 x szybciej łączy słuchawki z urządzeniem bluetooth oraz 2x szybciej przełącza pomiędzy urządzeniami. W Max’ach są aż dwa.

Dwa czujniki optyczne po 1 w każdej słuchawce. Pierwsze słuchawki nauszne, które wiedzą kiedy je zakładasz na uszy a kiedy ściągasz podobnie do AirPods Pro. Automatycznie po zdjęciu rozłączają się co wpływa ogromnie na komfort. W typowych słuchawkach nausznych, gdy je zdejmiemy nadal są połączone i musimy przełączać ręcznie urządzenia, aby np. odebrać połączenie bezpośrednio na smartfonie.

Dwa czujniki pozycji (słuchawki wiedzą w jakim znajdują się położeniu dopasowując dźwięk przestrzenny do ruchów głową). Dwa przyspieszeniomierze (akcelerometr) po jednym w każdym nauszniku. Dwa czujniki wykrywania etui ( po wykryciu etui słuchawki przechodzą w stan oszczędzania energii). Żyroskop w lewym nauszniku. Teleskopowe ramiona blokują się w każdej pozycji – majstersztyk by Apple. 

“AirPods Max zachowują wszystkie bajecznie proste, bezprzewodowe funkcje rodziny AirPods. Od parowania jednym stuknięciem po automatyczne pauzowanie, gdy zdejmiesz je z głowy. Wszystko działa intuicyjnie i błyskawicznie – każdego dnia i na każdym urządzeniu.

Aż 9 mikrofonów. Poprawcie mnie ale nie znam słuchawek z tyloma mikrofonami.

“Pełne zanurzenie w dźwięku.. Żeby skutecznie eliminować niechciane dźwięki, AirPods Max używają sześciu mikrofonów skierowanych na zewnątrz, wykrywających hałas otoczenia, oraz dwóch skierowanych do wewnątrz, mierzących wszystko, co słyszysz. A mikrofony kształtujące wiązkę akustyczną pomagają izolować Twój głos podczas połączeń telefonicznych. W efekcie wyraźnie Cię słychać, nawet przy silnym wietrze.”

Nawet 20 godzin słuchania na jednym ładowaniu przy włączonym trybie aktywnej redukcji hałasu lub trybie kontaktu. 5-minutowe ładowanie wystarczy na około 1,5 godziny słuchania. 

Dźwięk hi-fi specjalnie zaprojektowany przez Apple dynamiczny przetwornik o szerokim paśmie przenoszenia ujawnia całe bogactwo każdego dźwięku.

Teraz najważniejsze. Dlaczego Apple wypuściło słuchawki jako jeden a najważniejszych produktów w swojej linii. Dlaczego nie jest w nich najważniejsza muzyka jak się wielu wydaje?

Te słuchawki oferują przede wszystkim coś co jest jednym z najcenniejszych dóbr. Oferują ciszę! 

Zrozumie to ktoś, kto mieszka w zatłoczonej części miasta, ktoś kto ma małe dziecko i jego przyszedł czas na jego odpoczynek a dziecko przejmuje partner, ktoś kto jeździ zatłoczonym tramwajem do pracy, ktoś kto od 2 dni nie spał bo sąsiad robi remont, ktoś kto marzy o chwili ciszy. 

Apple nie sprzedaje nam słuchawek … sprzedaje ciszę!

Te słuchawki nie są tyle do słuchania muzyki co do odpoczywania. Wyobraź sobie, że mieszkasz w dużym mieście i przejeżdża co 30 minut obok Twojego okna tramwaj, albo budują nowy wieżowiec. Zamknięcie okna nic nie daje. Każdy z nas dąży do spokoju i ciszy. Podstawową potrzebą każdego człowieka jest odpoczynek w ciszy. 

Te słuchawki nie dają nam muzyki dają nam głęboki relaks i odpoczynek. A relaks, dobry sen, spokój i odpoczynek mają bezpośredni na długość i jakość życia. 

Zakładając takie słuchawki na uszy  otrzymujesz 1 z najważniejszych potrzeb – odpoczynek. Nie da się przecenić takich wartości jak odpoczynek, spokój, stan zrelaksowania są to najważniejsze aspekty w życiu.

Gdy popatrzymy pod tym kątem i zrozumiemy, że spokój jest dobrem nie do przecenienia, spojrzymy również inaczej na cenę. 

Oczywiście na rynku jest wiele produktów z ANC (aktywną redukcją hałasu) więc nie musisz koniecznie kupować tych. Jest to jedna z opcji ale jakże świetnie zaprojektowana opcja.

Ja nawet nauczyłem się przesypiać całe noce ze słuchawkami z ANC firmy Bose. Nie wiem czy długofalowo jest to zdrowe dla moich uszu. Wiem jedno budzę się wypoczęty i zrelaksowany.

airpods max czerwone

Podsumowując.

Nie są to słuchawki dla wszystkich. Na pewno większość młodych osób nie doceni ich, aż tak bardzo. Będą świetnie grającymi słuchawkami z ładną obudowa. Docenią je osoby, które tak jak ja cierpią na brak ciszy. Na brak tak zwanego świetego spokoju.

Takie dodatkowe aspekty jak cudowny design, automatyczne rozłączanie się gdy zdejmujemy je z uszu, bardzo wygodna obsługa poprzez “koronkę”, czy moja ulubiona funkcja Hey Siri, na pewno pomogą w przyjemności użytkowania ale mimo wszystko najcenniejszą funkcją tych słuchawek jest NIESIENIE CISZY !

Pozdrawiam Ciebie szczególnie bo byłeś wytrwały i przeczytałeś do końca. Dagi.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *