Co to jest Clubhouse?

Oceń stronę
[Ocen: 34 Średnia: 5]

Co to jest Clubhouse?

W nowym 2021 roku poznamy nową sieć społecznościową opartą na rozmowach na żywo. Bez tekstu (tylko Twój opis), bez zdjęć (tylko Twoje zdjęcie profilowe), bez zbędnego tekstu, żywe rozmowy głosowe. 

Clubhouse na dziś jest dostępny

Tylko na iPhone;

tylko na zaproszenie.

Czego potrzebujesz, aby zapisać się do Clubhouse? Po pierwsze, musisz mieć aktywny nr telefonu następnie możesz (ale nie musisz) dodać do swojego konta adres e-mail. Samo zaproszenie przychodzi SMS-em. Jako członek tej aplikacji, masz do rozdania dwa zaproszenia w określonym czasie. Clubhouse zwraca uwagę, żeby zapraszać tych, którzy wniosą coś do społeczności – w Twoim profilu widać, kogo zapraszasz a twórcy mówią, że jakość Twoich zaproszeń wpływa na Twoją „karmę” w aplikacji.

Jaka jest strategia tej platformy? 

Sa dwa czynniki: reguła niedostępności- wejście tylko na zaproszenie, aplikacja tylko na iPhone;  precyzyjnym pozycjonowaniu- jesteśmy dla ludzi, którzy chcą poświęcać czas na rozmowy na żywo. Instagram swoich czasów również wchodził jako aplikacja tylko dla iPhone. Tak samo Quora wpuszczała użytkowników, którzy mieli zaproszenia. 

Jak działa Clubhouse?

Po tym jak założysz konto, możesz dołączyć do pokoju (ang.room), gdzie użytkownicy Clubhouse rozmawiają na żywo. Każdy pokój ma indywidualną nazwę oraz regulamin. Są trzy typy pokoi: Otwarty (ang. open) to pokój, do którego każdy może dołączyć. Społeczność (ang. social) to pokój dla ludzi, którzy Cię obserwują. Jak sama nazwa wskazuje, świetny do budowania relacji ze społecznością. Zamknięty (ang. closed) jest dostępny wyłącznie dla tych, których zaprosisz.

Co możesz robić w Clubhouse?

Dołączając do pokoju, którego tematyka jest dla Ciebie interesująca, możesz słuchać innych mówców, którzy występują na „scenie”, możesz również dodać do pokoju, osobę (którą obserwujesz) oraz możesz zgłosić się do aktywnej rozmowy na dany temat.  „Clubhouse jest siecią społecznościową opartą o interest graph – rozmawiasz w większości z nieznajomymi, z którymi łączą Cię wspólne tematy i zainteresowania (z takimi nieznajomymi do tej pory dyskutowaliśmy na Twitterze czy forach internetowych).” Spotkasz tam celebrytów, znanych mówców, osoby z Twojej branży a nawet dobrych znajomych z którymi możesz utworzyć pokój prywatny. 

„Konkurencja” dla podcastów i live’ów?

Na Clubhouse nie musisz się już martwić o kamerę, światła i inne technikalia. Po prostu tworzysz pokój i zaczynasz mówić. Dodatkowo, aplikacja odtwarza dźwięk nawet, gdy jest w tle. Możesz słuchać audycji na żywo dokładnie tak samo, jak słuchasz radia czy podcastu. 

Zalety aplikacji 

Z Clubhouse możesz się wiele nauczyć od ludzi którzy dzielą się swoją wiedzą za darmo. Super atutem tej aplikacji jest możliwość pozyskania nowych kontaktów, znajomości biznesowych i nie tylko. Dodatkowo masz szansę na pozyskanie nowych obserwatorów na Twoich kontach społecznościowych.  Dal nas Clubhouse to coś nowego i fascynującego. Na pewno warto tam być i czerpać z niej jak najwięcej. Jeśli potrzebujesz zaproszenia, napisz do nas wiadomość prywatną na IG. 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *