Karta medyczna – podczas wypadku może uratować Ci życie! | PORADNIK

Oceń stronę
[Ocen: 0 Średnia: 0]

Wraz z pojawieniem się iOS 11, Karta medyczna (Medical ID) zaczął w końcu być przydatny. To właśnie dzięki tej aktualizacji, jesteśmy w stanie wywołać specjalny sygnał SOS, kiedy znajdziemy się w obliczu zagrożenia życia. Dodatkowo starannie wypełniona Karta medyczna może przyspieszyć całą akcję ratunkową. Pamiętajmy, że podczas wypadku każda sekunda jest na wagę złota.

Karta medyczna w końcu przydatna

Jeżeli chodzi o wspomnianą wyżej opcję SOS, odsyłam Was do artykułu, w którym był poruszany ten temat. Dodam tylko, że warto poświęcić 10 minut na skonfigurowanie sygnału alarmowego. Jest to proste rozwiązanie, które może uchronić nas przed niebezpieczeństwem (chociażby próba kradzieży).

Obecnie karta medyczna jest dostępna z dwóch poziomów, jeśli chodzi o sam podgląd. Możemy ją wywołać przy pomocy 5-cio krotnego wciśnięcia przycisku Home i wybraniu odpowiedniej opcji. Drugą możliwością jest wybór opcji Alarmowe z zablokowanego menu i następnie Karta medyczna. Zdjęcia obydwu możliwości poniżej.

I możliwość:

II możliwość:

….

Wspomnę jeszcze, że wejście w medyczne menu przy pomocy 5-cio kliku automatycznie blokuje możliwość odblokowania urządzenia za pomocą Touch ID czy Face ID. Musimy sobie uświadomić, że o ile w Polsce policja nie może zmusić nas do odblokowania naszego urządzenia za pomocą skanera linii papilarnych, o tyle w USA mają do tego pełne prawo (nie mogą jedynie żądać wyjawienia naszego hasła).

Sama Karta medyczna przydatna będzie służbom ratunkowym. To właśnie w tym miejscu znajdą oni informacje na temat naszej choroby, wzrostu, wagi, wieku, grupy krwi, uczuleń, alergii i wszystkich pozostałych informacje, które mogą przyspieszyć ratowanie naszego zdrowia lub życia.

Karta medyczna – jak skonfigurować

W tym miejscu pokażę krótką ścieżkę, która umożliwi Wam skonfigurowanie swojej własnej karty medycznej. Całość zajmie Wam nie więcej, niż 20-30 minut, jednak jest to nic w porównaniu do oszczędności czasu ratowników, kiedy Ci będą chcieli nam pomóc. Warto podkreślić, że ta forma zdobycia informacji o nas w Polsce jest wciąż mało popularna, lecz z roku na rok świadomość medyków w tej materii ulega poprawie. Przejdźmy zatem do samej instrukcji:

  1. Z menu głównego wybieramy aplikację Zdrowie;


  2. Następnie w dolnym pasku menu klikamy na ikonkę “gwizdki” w prawym, dolnym rogu z podpisem Karta medyczna;


  3. W tym momencie znajdujemy się w naszej Karcie medycznej. W tym miejscu jesteśmy w stanie edytować wszystkie dane o naszym zdrowiu. Jak widać na moim przykładzie w polu choroba wstawiłem astmę.

W karcie medycznej znajduje się równie ważna rubryka, co dane o nas. Mianowicie chodzi o kontakty alarmowe. Powinny być to grono najbliższych nam osób, które w razie naszych kłopotów będą mogły zostać powiadomione o naszym stanie (np. mama, tata, żona, narzeczona, mąż).


Jeśli masz jakiekolwiek pytania odnośnie serwisu albo chcesz wiedzieć, co aktualnie dzieje się w naszej ekipie wpadaj na sociale:

FB: ZbitaSzybka Fanpage
IG: ZbitaSzybka
TT: ZbitaSzybka

MASZ USZKODZONEGO IPHONE’A? INNY SERWIS NIE PODJĄŁ SIĘ NAPRAWY? WPADAJ DO ZBITASZYBKA SERWIS!

TWÓJ XIAOMI MI6 NIE CHCE SIĘ WŁĄCZYĆ, NIE UZNALI CI GWARANCJI W HUAWEI? ZAPRASZAMY DO JEDNEGO Z NASZYCH PUNKTÓW SERWISOWYCH!

Znajdziesz nas w: Warszawie, Gdyni, Krakowie, Bydgoszczy, Gdańsk Główny, Rzeszowie, Gdańsk Wrzeszcz, Łódź, Katowice.

ZbitaSzybka serwis iPhone, MacBook, iPad, iPod, Xiaomi, Huawei. ZADZWOŃ DO NAS+48 792 72 44 44 lub +48 792 11 44 44

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *