Nowe iPhone’y, iPad’y i Mac na horyzoncie. Debiuty od marca!

Oceń stronę
[Ocen: 0 Średnia: 0]

Najnowsze doniesienia płynące od firm współpracujących z Apple mogą dać nam pogląd na temat nadchodzących premier iUrządzeń. To właśnie firma DigiTimes (z Tajwanu) podała do wiadomości, że większość partnerów giganta z Cupertino jest gotowa do “wytwarzania” nowych produktów, w szczególności iPhone’ów, iPad’ów i komputerów Mac.

Nowe iPhone’y, iPad’y i Mac to dopiero początek

Wspomniana wyżej redakcja umieściła informacje na temat planowanej daty rozpoczęcia prezentacji tegorocznego sprzętu. Według źródła cały proces ma się rozpocząć już w marcu. Dodatkowo DigiTimes udostępniło informacje, jakoby Apple szykowało się do żłożenia dużego zamówienia na komponenty do swojego sprzętu.

 

Jeżeli chodzi o sam serwis, nie można pochwalić go za “wycieki informacji” godne @evleaks. Mimo wszystko w ich publikacji potwierdza się kilka informacji, które od jakiegoś czasu krążą w internecie. Część z nich pokrywa się nawet z tym, co mówili najbliżsi firmy Tima Cook’a. Przejdźmy zatem do omówienia najważniejszych nowości zawartych w raporcie.

Nowy iPad Pro

Od czasu premiery iPhone’a X coraz więcej mówi się na temat następców obecnej ramówki iPad’a Pro. Główne zmiany jakie miałyby zajść w powyższych produktach to zastosowanie systemu kamer TrueDepth i Face ID (obydwa miały swoją premierę w modelu X). Znaleziono również części kodu w wersji beta iOS 11.3, który mówi o zupełnie nowym iPadzie Pro. Miałby on zostać pozbawiony fizycznego przycisku Home, a ekran miałby przypominać ten, który wyróżnia flagowy smartfon Apple.

Dla przypomnienia – amerykański gigant odświeżył portfolio Pro w czerwcu 2017 roku, więc segment ten nie jest mu obojętny. Całość informacji idealnie wpisuje się w doniesienia DigiTimes, tj. premiera iPhone’a SE 2 w marcu, a reszta sprzętu w kolejnych miesiącach (nowe iPad’y Pro np. ponownie w czerwcu).

iPhone SE 2

To właśnie jego premiera jest najbardziej realna, jeśli chodzi o marzec br. Pierwsze głosy na temat następcy modelu SE pojawiły się już w sierpniu 2017 r., kiedy to serwis Focus Taiwan “rzucił” informację, jakoby nowy 4″ smartfon miał wystartować w produkcji w fabryce Wistron w Bengaluru (Indie). Z tygodnia na tydzień informację na temat nowego, 4″ modelu wypuszczał chociażby Economic Daily Times, TrendForce czy analityk Ming-Chi Kuo z KGI Securities.

Jeśli chodzi o sam wygląd urządzenia, technologiczny półświatek podzielił się na dwa obozy. Jedni mają bardziej sceptyczne podejście i nie dopuszczają do wiadomości szklanej obudowy i co za tym idzie bezprzewodowego ładowania, o kamerach TrueDepth nie wspominając. Drudzy natomiast uważają, że wspomniane urządzenie zaczerpnie dużo nowości, które ukazały się w modelu X.

Kiedy faktycznie ujrzymy iPhone SE 2? Jeden z analityków w swoich publikacjach bardzo mocno akcentował na maj-czerwiec br., jednak bardziej logiczną datą wydaje się marzec. Wszystko przez to, że SE pierwszej generacji został zaprezentowany właśnie w tym miesiącu (2016 r.). Dodatkowo dochodzi fakt, że firma Tima Cook’a dość duży nacisk kładzie na prezentację każdej z grup urządzeń w tych samych  miesiącach.

Nowy MacBook Pro

DigiTimes w swoim raporcie umieścił informacje, jakoby Apple miało zaprezentować swoim klientom nowe komputery MacBook Pro już w marcu 2018 r. W obecnej chwili wydaje się to dużo mniej prawdopodobne, aniżeli prezentacja nowego smartfona lub iPad’a. Świadczyć może o tym chociażby brak aktualizacji (prócz “wnętrzności”) serii Pro od 2016 roku.

Pamiętajmy jednak, że informacje zawarte w raporcie DigiTimes mogą sugerować, że jedynie jeden produkt z powyższych zostanie zaprezentowany w przyszłym miesiącu. Pamietajmy jednak, że fakt, iż Apple prezentowało swoje urządzenia przeważnie w podobnym okresie (np. ten sam miesiąc) nie znaczy, że dalej musi tak robić. Wszak nie jest żadną umową do tego zobowiązane. Kolejne 35-40 dni pokażą, ile w tych raportach prawdy było, a teraz pozostaje nam tylko czekać na nowe iPhone’y, iPad’y i Mac.

 

Źródło: iDropNews, Foto: 123

Jeśli masz jakiekolwiek pytania odnośnie serwisu albo chcesz wiedzieć, co aktualnie dzieje się w naszej ekipie wpadaj na sociale:

FB: ZbitaSzybka Fanpage
IG: ZbitaSzybka
TT: ZbitaSzybka

MASZ USZKODZONEGO IPHONE’A? INNY SERWIS NIE PODJĄŁ SIĘ NAPRAWY? WPADAJ DO ZBITASZYBKA SERWIS!

TWÓJ XIAOMI MI6 NIE CHCE SIĘ WŁĄCZYĆ, NIE UZNALI CI GWARANCJI W HUAWEI? ZAPRASZAMY DO JEDNEGO Z NASZYCH PUNKTÓW SERWISOWYCH!

Znajdziesz nas w: Warszawie, Gdyni, Krakowie, Bydgoszczy, Gdańsk Główny, Rzeszowie, Gdańsk Wrzeszcz, Łódź, Katowice.

ZbitaSzybka serwis iPhone, MacBook, iPad, iPod, Xiaomi, Huawei. ZADZWOŃ DO NAS+48 792 72 44 44 lub +48 792 11 44 44

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *