Koszt wyprodukowania każdego iPhone’a X to 1345 złotych!

Oceń stronę
[Ocen: 0 Średnia: 0]

Niedawno firma IHS Markit skończyła prace nad rozbiórką iPhone’a X na części pierwsze. Na swój warsztat wzięli wersję 64 GB. Koszt wszystkich części użytych do produkcji urządzenia wynosi 370,25 dol., co w przeliczeniu na złotówki daje nam kwotę 1345 zł. Przypomnijmy, że smartfon sprzedawany jest w kwocie 999 dol. (4979 zł.).

Garść informacji

Andrew Rassweiler, starszy dyrektor ds. Porównywania kosztów w firmie IHS Markit powiedział, że iPhone X jest najdroższym dotąd wyprodukowanym smartfonem ze stajni Apple jak również najdroższym urządzeniem wśród swoich konkurentów. Pułap cenowy, który osiągnął wspomniany model zaczyna tworzyć zupełnie nowy segment telefonów komórkowych.

Rassweiler wspomniał również o tym, że “iks” dzieli poniekąd rozwiązania technologiczne z modelem 8 Plus. Najważniejszą różnicą jest tutaj zastosowanie systemu kamer TrueDepth i zaawansowanego wyświetlacza. To głównie te dwa czynniki mają znaczy wpływ na wzrost finalnej ceny samego urządzenia.

Koszt wyprodukowania nie jest mały

Samo “rozebranie” iPhone’a X pokazało, że wiele komponentów pochodzi od znanych, światowych firm. Dla przykładu: kamera podczerwieni została wyprodukowana i dostarczona przez Sony/Foxconn, pozostałe podzespoły składające się na TrueDepth są dostarczane przez m.in. Texas Instruments, ST Microelectronics,  Finisar i Philips. Całość wyceniona została na 17 dol. (~51 zł.).

Należy pamietać, że to przez skomplikowane rozwiązania zastosowane w powyższym systemie kamer, produkcja iPhone’a X uległa opóźnieniu. Jérémie Bouchaud, starszy dyrektor ds. MEMS i czujników w IHS Markit wspomina, że potrzeba było dużo czasu i wielu urządzeń, by dokładnie przetestować to rozwiązanie.

Wyświetlacz winduje cenę

Dodatkowe koszta generuje również sam wyświetlacz – Apple zdecydowało się na zastosowanie matrycy dostarczonej przez Samsung Display o nowych proporcjach 19,5:9 (AMOLED). Super Retina charakteryzuje się rozdzielczością 2436×1125 (458 ppi) i kontrastem 1000000:1.

Samsung Display ma dostarczyć (do końca 2017 roku) ~67 milionów sztuk wyświetlaczy, które zostały zaprojektowane specjalnie pod niestandardowe wytyczne firmy Tima Cook’a.

IHS Markit szacuje koszt wyświetlacza (cover glass, sam wyświetlacz Amoled i czujnik Force Touch) na 110 dol. (~400 zł.). Powyżej pełny cennik każdego z elementów wykorzystanych do produkcji iPhone’a X.

 

Źródło: iClarified, Foto: 1

Jeśli masz jakiekolwiek pytania albo chcesz wiedzieć, co aktualnie dzieje się w naszej ekipie wpadaj na nasze sociale:

FB: ZbitaSzybka Fanpage
IG: ZbitaSzybka
TT: ZbitaSzybka

MASZ USZKODZONEGO IPHONE’A? INNY SERWIS NIE PODJĄŁ SIĘ NAPRAWY?

ZbitaSzybka serwis iPhone: ZADZWOŃ DO NAS: +48 792 72 44 44 lub +48 792 11 44 44

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *