Zielona linia na wyświetlaczu iPhone’a X – czyżby nowa afera?

Oceń stronę
[Ocen: 0 Średnia: 0]

Jak to bywa na rynku mobilnych technologii, również i tym razem nie mogło zabraknąć wpadki związanej z “dziecięcym wiekiem” urządzenia. Mianowicie chodzi o zielony pasek, który pojawił się na wyświetlaczach iPhone’a X.

Czyżby poważne problemy z wyświetlaczem w iPhonie X?

Około 25 użytkowników jubileuszowego modelu umieściło zdjęcia swojego urządzenia w takich serwisach jak: Reddit, Twitter, Facebook czy forum supportowe Apple. Można było na nich zaobserwować niepokojącą zieloną linię, która pionowo przechodziła przez cały wyświetlacz smartfona. Sprzedaż “iksa” ruszyła ~tydzień temu – należy pamiętać, że podczas tak masowej produkcji mogą trafić się felerne sztuki.

Ludzie piszą, że feralny pasek pojawił się nagle, podczas codziennego używania iPhone’a. Warto dodać, że “green line” nie była widoczna od razu po rozpakowaniu urządzenia. Rozwijała się każdego dnia, stopniowo, aż w końcu pojawiła się na wyświetlaczu. Podkreślmy, że “iksy”, u których pojawił się to znamię nie zostało w żaden sposób upuszczone czy uszkodzone.

Zielona linia – brak rozwiązania

benvolio1979, użytkownik forum supportowego Apple napisał, że w pierwszym dniu używania smartfona pojawiła się zielona linia. Wielu właścicieli pechowych iPhone’ów podkreśla, że ponowne uruchomienie urządzenia, włączenie/wyłączenie czy przywrócenie ustawień fabrycznych nie powoduje, że zielona linia znika.

Nie ma znaczenia jaką wersję modelu X wybraliśmy – zgłoszenia były wysyłane z USA, Kanady, Polski czy Australii. Jeśli chodzi o wersję wyposażenia były to 64GB i 256 GB sztuki w obydwu kolorach. Ekipa MacRumors nie była w stanie odtworzyć powyższej przypadłości, a Apple nie zgodziło się na komentarz w tej sprawie.

Jeśli chodzi o naprawę to gigant z Cupertino wymienił popsute urządzenia na nowe. Zebrano również odpowiednie informacje, które zostały przekazane do inżynierów. Wszystko po to, by można było zidentyfikować przyczynę problemu.

TechCrunch i rozwiązanie zagadki?

Ekipa TC zauważa, że wyświetlacz w iPhonie X wykorzystuje nowe wzór subpiksela diamentowego, które pojawiają się w pionowych liniach. Są spekulacje, jakoby zielona linia była wywołana problemami z napięciem w urządzeniu. Poniżej prezentujemy zdjęcie nowych subpikseli:

 

 

Źródło: MacRumors, Foto: 123456

Jeśli masz jakiekolwiek pytania albo chcesz wiedzieć, co aktualnie dzieje się w naszej ekipie wpadaj na nasze sociale:

FB: ZbitaSzybka Fanpage
IG: ZbitaSzybka
TT: ZbitaSzybka

MASZ USZKODZONEGO IPHONE’A? INNY SERWIS NIE PODJĄŁ SIĘ NAPRAWY?

ZbitaSzybka serwis iPhone: ZADZWOŃ DO NAS: +48 792 72 44 44 lub +48 792 11 44 44

One Reply to “Zielona linia na wyświetlaczu iPhone’a X – czyżby nowa afera?”

  1. Daria pisze:

    Witam serdecznie.
    Mam xiami 11 lite i właśnie pojawiła mi sie zielona linia na wyświetlaczu .

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *