Mac mini w odświeżonej wersji? Wszystko na to wskazuje!

Oceń stronę
[Ocen: 0 Średnia: 0]

W tym tygodniu swoje urodziny obchodzi jeden z bardziej lubianych, lecz trochę zapomnianych sprzętów – Mac mini. Należy wspomnieć, że urządzenie zostało zaktualizowane 3 lata temu. Wielu użytkowników poprzednich modeli zaczyna martwić się nad przyszłością serii mini, część z nich natomiast uznała, że jest to już martwa linia i przy najbliższej okazji zostanie trwale usunięta z oficjalnego sklepu Apple. Znalazło się jednak światełko w tunelu.

Zapewnienia samego CEO

Jeden z czytelników portalu MacRumors o nicku Krar, zdecydował się napisać do CEO Apple, Tima Cook’a z zapytaniem odnośnie przyszłości Mac’a Mini. Uzyskał bardzo ciekawa odpowiedź, której mało kto by się spodziewał (screen poniżej). Mianowicie szef giganta z Cupertino odpisał, że “nie jest to czas na  podanie szczegółowych informacji”, ale zapewnia, że ów produkt stanowi bardzo mocne ogniwo w całej linii komputerów Apple.

Słowa te pokrywają się z tym, co powiedział szef marketingu, Phil Schiller, który również podkreślał, że Mac mini jest ważnym produktem w ich portfolio. To dobra wiadomość, ponieważ widać, że wspomniany produkt, choć nie aktualizowany regularne, cały czas siedzi w głowach najważniejszych ludzi w Apple.

Mac mini – ludzie tego chcą

Mac mini to bez wątpienia najlepsze urządzenia dla kogoś, kto chce zapoznać się ze światem nadgryzionego jabłka, jednak nie chce od razu wydawać bardzo dużej kwoty. Pamiętajmy, że jest on sprzedawany bez myszy, klawiatury czy monitora. Jeśli więc mamy jakieś pozostałości w domu/biurze po starym urządzeniu, kupujemy mini i or razu cieszymy się z jego użytkowania.

 

Należy jednak podkreślić, że obecnie sprzedawana wersja to dość przestarzały komputer. Znajdziemy tutaj procesory Haswell, które są już dobrych kilka lat na rynku. Dodatkowo dysk HDD i zintegrowana karta graficzna HD 5000/Intel Iris Graphics nie rozpieszczają…

Podsumowanie

Nie jest do końca jasne, kiedy pojawi się nowa wersja opisywanego urządzenia. Poza sporadycznymi wzmiankami, nie było jak na razie jakieś “mocnej” wiadomości. Wszyscy w ekipie liczymy jednak, że odświeżony model pojawi się już w 2018 roku.

Przypuszczać można, że nowy Mac mini pracowałby pod kontrolą odświeżonych procesorów Kaby Lake, co sprawiłoby powrót do modelu z 2012 roku, który jako ostatni oferował 4-rdzeniowy procesor w odpowiedniej konfiguracji. Zabieg ten dodałby wiele mocy temu małemu urządzeniu.

 

Czytaj więcej, Foto: Apple.com

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *