MacOS High Sierra z poważnymi lukami w zabezpieczeniach!

Oceń stronę
[Ocen: 0 Średnia: 0]

W dniu wczorajszym technologiczny światek związany z Apple obiegła bardzo nieprzyjemna informacja. Wszystko to spowodowane jest wściekłością ludzi na amerykańskiego giganta, który pozostawił niebezpieczną lukę w najnowszej wersji macOS.

MacOS High Sierra ma poważne kłopoty

Mianowicie chodzi o fakt, iż w High Sierra użytkownicy są w stanie uzyskać dostęp do chronionych danych operacyjnych. Wystarczy jedynie wpisać słowo “root” w nazwie użytkownika i zostawić puste pole w sekcji hasło. Po wielkiej fali krytyki i nagłośnieniu całej sprawy, firma Tima Cook’a odpisała części portali technologicznych (i nie tylko), że biorą się za zwalczenie istniejącego problemu.

W swoim piśmie pracownicy Apple sugerują, by ustawić hasło do konta “root”. Pełną instrukcję znajdziecie w tym miejscu. Warto dodać, że jeśli użytkownik “root” został już uruchomiony, gigant z Cupertino sugeruje zapoznanie się z informacjami, które znajdują się w sekcji “Change the root password“.

Od tego wszystko się zaczęło

Kilku moim znajomym udało się uzyskać dostęp do wszystkich danych na ich komputerze, posługując się powyższym schematem. Poniżej chciałbym Wam zaprezentować tweety Lemiego Orthana Ergina, od którego zaczęła się cała afera.

Całą sprawę skomentował również Edward Snowden:

Pamiętajmy, że nie jest to pierwszy błąd z macOS. Kilka tygodni temu internet huczał na wieść o tym, że klikając w podpowiedź podczas logowania się do komputera, system pokazywał nasze aktualne hasło. Miejmy nadzieję, że Apple na dniach wyda aktualizację macOS High Sierra, która przywróci należyty stan bezpieczeństwa!

 

Źródło: BusinessInsider, Foto: 12

Jeśli masz jakiekolwiek pytania albo chcesz wiedzieć, co aktualnie dzieje się w naszej ekipie wpadaj na nasze sociale:

FB: ZbitaSzybka Fanpage
IG: ZbitaSzybka
TT: ZbitaSzybka

MASZ USZKODZONEGO IPHONE’A? INNY SERWIS NIE PODJĄŁ SIĘ NAPRAWY?

ZbitaSzybka serwis iPhone: ZADZWOŃ DO NAS: +48 792 72 44 44 lub +48 792 11 44 44

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *