Microsoft chce zaimplementować iMessage do Windows 10

Oceń stronę
[Ocen: 0 Średnia: 0]

Dosłownie kilka dni temu w Seattle miała miejsce konferencja Build, którą zorganizował Microsoft. Przedstawione zostały szeroko pojęte planu rozwoju portfolio firmy.

Microsoft chce kooperować z Apple?

Jednym z ważniejszych punktów jest chęć usprawnienia komunikacji urządzeń mobilnych (iOS/Android) z Windowsem. Przy wykorzystaniu specjalnej aplikacji Twój Telefon będziemy mogli w łatwy sposób przenieść m.in. zdjęcia czy pliki tekstowe z iPhone’a na komputer wyposażony w Windows 10. Brakuje jednak informacji na temat wiadomości iMessage.

W ostatnim czasie Shilpa Ranganathan i Joe Belfiore udzielili wywiadu portalowi The Verge. W swoich wypowiedziach kilkukrotnie podkreślili, że niektóre rozwiązania jest niezwykle trudno zaimplementować w wyżej opisywanej aplikacji. Mowa tutaj przede wszystkim o iMessage. Goście wspomnieli o tym, że chcieliby w końcu, aby Apple wyraziło zgodę na “dodanie” obsługę iMessage w aplikacji Twój Telefon. Do tej pory nie wystosowali oficjalnego zapytania do włodarzy giganta z Cupertino.

Nic nie jest czarno-białe

Nie jest łatwo oszacować czy firma Tima Cook’a przystałaby na taki rodzaj współpracy. Jest wiele “za i przeciw” takiego rozwiązania. Z jednej strony “komunikator iMessage” stałby się jeszcze bardziej powszechny i rozpoznawalny. Druga strona to możliwość zmniejszenia sprzedaży komputerów Mac, ponieważ główny “ficzer” w postaci iMessage na Mac stałby się przeszłością.

Chociaż patrząc na to z trzeciej strony – kto z nas kupił MacBook’a czy iMac’a tylko i wyłącznie dla samym wiadomości iMessage? A Wy co myślicie o takim rozwiązaniu?

 

Źródło: 9To5Mac

Jeśli masz jakiekolwiek pytania odnośnie serwisu albo chcesz wiedzieć, co aktualnie dzieje się w naszej ekipie wpadaj na sociale:

FB: ZbitaSzybka Fanpage
IG: ZbitaSzybka
TT: ZbitaSzybka

MASZ USZKODZONEGO IPHONE’A? INNY SERWIS NIE PODJĄŁ SIĘ NAPRAWY? WPADAJ DO ZBITASZYBKA SERWIS!

TWÓJ XIAOMI MI6 NIE CHCE SIĘ WŁĄCZYĆ, NIE UZNALI CI GWARANCJI W HUAWEI? ZAPRASZAMY DO JEDNEGO Z NASZYCH PUNKTÓW SERWISOWYCH!

Znajdziesz nas w: Warszawie, Gdyni, Krakowie, Bydgoszczy, Gdańsk Główny, Rzeszowie, Gdańsk Wrzeszcz, Łódź, Katowice.

ZbitaSzybka serwis iPhone, MacBook, iPad, iPod, Xiaomi, Huawei. ZADZWOŃ DO NAS+48 792 72 44 44 lub +48 792 11 44 44

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *