Morderstwo z powodu iPhone’a 7. Nie dajmy się zwariować elektronice

Oceń stronę
[Ocen: 0 Średnia: 0]

Technologiczny postęp, nieustanny pęd po “lepsze jutro”, chęć wzbudzenia zazdrości u rówieśników czy po prostu brak pieniędzy często prowadzi do złego. Nie inaczej było tym razem, ponieważ życie straciła 42-latka, która została zamordowana przez 24-latka. Wszystko przez jej iPhone’a.

Miała być to zwykła sprzedaż smartfona

Jak donosi Dallas Morning News, Lonzell Hunter w poniedziałek został skazany na karę dożywotniego pozbawienia wolności bez prawa do zwolnienia warunkowego. Werdykt ten ogłoszono w sprawie o zamordowanie Marthy Teran. Całe zdarzenie miało miejsce w Dallas, Texas. Wcale nie chodzi tutaj o napad, makabryczne wydarzenia miały miejsce przy dorosłych dzieciach Marthy, podczas sprzedaży iPhone’a 7.

Jedna i druga strona spotkała się przy użyciu popularnej aplikacji OfferUp. Córka Teran, Vivian spotkała się z Hunterem niedaleko Medieval Times (teatr). Dziewczyna już podczas pierwszych zleceń podkreśliła, że z kupującymi zawsze spotyka się w publicznych miejscach, by czuć się bezpieczniej. Jej brat i matka postanowili udać się z nią na spotkanie z kupującym. Nikt nie mógł przewidzieć do jakiej tragedii dojdzie tego dnia.

Będąc na miejscu rodzina zauważyła pojazd marki Infiniti, który podjechał do nich. Oskarżony wysiadł z auta i podszedł sprawdzić urządzenie. Następnie podał je swoim kolegom, którzy siedzieli na tylnym siedzeniu. Panowie nie chcieli oddać iPhone’a, nie zamierzali również uiścić stosownej opłaty. Kiedy Martha Teran chciała odebrać swoje urządzenie, została zastrzelona przez Lonzell’a. Ten wskoczył do auta i kazał odjechać swojemu koledze.

Elektronika droższa od ludzkiego życia

Oskarżony próbował również ukryć swój udział w zdarzeniu. Miał m.in. utworzyć fałszywe konto w aplikacji OfferUp, by zmylić policyjnych śledczych. Hunter jest również oskarżony o zamordowanie  Mowaffaq Shararah, który został zastrzelony w 2016 roku w sklepie spożywczym. Na sali rozpraw sędzia Teresa Hawthorne podkreśliła, że jeśli ktoś zapyta ją jak nazywa się zabójca, odpowie krótko: EVIL (zło).

Jak widać w dzisiejszych czasach wystarczy całkiem błacha sprawa jaką jest sprzedaż smartfona, by bliska nam osoba (lub my sami) mogła stracić zdrowie lub życie. Od naszej ekipy skromny apel, by nie dać się zwariować elektronice bo jak widać powyżej – do niczego dobrego to nie prowadzi.

 

Źródło: iDropNews

Jeśli masz jakiekolwiek pytania odnośnie serwisu albo chcesz wiedzieć, co aktualnie dzieje się w naszej ekipie wpadaj na sociale:

FB: ZbitaSzybka Fanpage
IG: ZbitaSzybka
TT: ZbitaSzybka

MASZ USZKODZONEGO IPHONE’A? INNY SERWIS NIE PODJĄŁ SIĘ NAPRAWY? WPADAJ DO ZBITASZYBKA SERWIS!

TWÓJ XIAOMI MI6 NIE CHCE SIĘ WŁĄCZYĆ, NIE UZNALI CI GWARANCJI W HUAWEI? ZAPRASZAMY DO JEDNEGO Z NASZYCH PUNKTÓW SERWISOWYCH!

Znajdziesz nas w: Warszawie, Gdyni, Krakowie, Bydgoszczy, Gdańsk Główny, Rzeszowie, Gdańsk Wrzeszcz, Łódź, Katowice.

ZbitaSzybka serwis iPhone, MacBook, iPad, iPod, Xiaomi, Huawei. ZADZWOŃ DO NAS+48 792 72 44 44 lub +48 792 11 44 44

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *