Od 2019 roku LG będzie wyłącznym dostawcą baterii dla iPhone’ów! Bateria w iPhone 8?

Oceń stronę
[Ocen: 0 Średnia: 0]

Jak donosi Korean Economy Daily, baterie do przyszłorocznych smartfonów Apple ma dostarczyć LG. Technologia użyta przy produkcji nowych ogniw ma pozwolić na dłuższy czas pracy (na jednym ładowaniu) jak również umożliwić dużo szybsze ładowanie.

Wielkie inwestycje

Koreańska firma zainwestowała około sto miliardów koreańskich jenów w celu budowy najnowocześniejszej infrastruktury, która będzie musiała zostać przystosowana do wyśrubowanych standardów firmy z Cupertino. Mowa tutaj zarówno o spełnieniu norm jakościowych, ale także ilościowych. Wiemy dobrze, że firma Tima Cook’a produkuje duże ilości swojego sprzętu.

Lucky GoldStar (LG) za zostać wyłącznym producentem baterii dla przyszłorocznego flagowca – iPhone’a “9”. Warto zaznaczyć, że nazwa ta została przedstawiona jedynie w notatce prasowej Korean Economy Daily. Nie należy się nią sugerować.

Nowe ogniwa

Przejdźmy na chwilę do nowych baterii. Najnowsze modele przyjmą kształt litery “L”. Zabieg ten niesie za sobą kilka korzyści, np.:

  • lepsze zagospodarowanie przestrzenią urządzenia

  • szybsze ładowanie baterii

  • dłuższa praca na jednym ładowaniu

Podsumowanie

Nie pozostaje nam nic innego jak czekać na premierę tegorocznych urządzeń, ponieważ istnieje szansa, że w nich również znajdą się najnowsze ogniwa od LG. Warto dodać, że firma z Cupertino zaczyna dążyć do skrócenia listy dostawców komponentów do ich urządzeń. Miejmy nadzieję, że nowe ogniwa spełnią swoją rolę w stu procentach.

 

Źródło: iClarified.com

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *