Jak zainstalować iOS 11 Beta | PORADNIK

Oceń stronę
[Ocen: 0 Średnia: 0]

Zapewne wielu z Was chciało kiedyś zainstalować wersję beta najnowszego systemu, by wraz z innymi cieszyć się najnowszymi opcjami. Rozumiem Wasze obawy, dlatego poradnik ten ma na celu przeprowadzić Was przez przejście systemowe w jak najbezpieczniejszy sposób. Pamiętajcie jednak, że instalujecie na własne ryzyko i wersja beta jest obarczona błędami.

iOS11 Beta – na czym zainstalujemy

Jak wiadomo, nie na każdym sprzęcie będziemy w stanie zainstalować najnowszą wersję iOS. Poniżej prezentuję listę urządzeń kompatybilnych:

 • iPhone: 

 1. iPhone 7 Plus

 2. iPhone 7

 3. iPhone 6s Plus

 4. iPhone 6s

 5. iPhone 6 Plus

 6. iPhone 6

 7. iPhone SE

 8. iPhone 5s

 • iPad:

 1. 2017 iPad Pro 12.9″

 2. 2017 iPad Pro 10.5″

 3. iPad Pro 12.9″

 4. iPad Pro 9.7″

 5. iPad 9.7″

 6. iPad Air 2

 7. iPad Air

 8. iPad Mini 4

 9. iPad Mini 3

 10. iPad Mini 2

 • iPod Touch: 

 1. iPod Touch 6 generacji

Instalacja wersji Beta

WAŻNE: Zanim cokolwiek zaczniesz instalować, zrób kopię zapasową urządzenia przez iTunes lub iCloud. Jeżeli coś pójdzie nie tak utracisz wszystkie dane na zawsze. Pragnę zaznaczyć, że dostęp do iOS 11 Beta jest dostępny po wykupieniu licencji deweloperskiej (ok, 100$ rocznie) lub poprzez poniższy udostępniony przez właściciela takiego konta certyfikat.

Pamiętajmy, że najnowsza wersja deweloperska jest niestabilna. Dodatkowo może wystąpić masę błędów, które uniemożliwią pełnoprawne korzystanie z naszego urządzenia. Miejcie to proszę na uwadze, kiedy będziecie aktualizoważ Wasze urządzenia.

Przejdźmy do rzeczy:

 1. W przeglądarce Safari naszego urządzenia (w moim przypadku iPhone) wpisujemy następujący adres: bit.ly/2saB27a (jest to link do profilu znaleziony w Google, który pozwoli nam zainstalować wersję deweloperską iOS 11. Uwaga to nie my umieściliśmy profil w tym linku i w każdej chwili właściciel może go skasować)

 2. Wciskamy przycisk Slow Download i ściągamy oprogramowanie na nasze urządzenie.

 3. Jeżeli zapyta nas na jakie urządzenie chcemy pobrać oprogramowanie (może, lecz nie musi), wybieramy iPhone.

 4. Na kolejnym ekranie wybieramy opcję Install. W momencie instalacji, nasze urządzenie się zrebootuje.

 5. Jeśli wszystko poszło dobrze, przechodzimy do Ustawień. Następnie wybieramy opcję Ogólne i Uaktualnienia. W nazwie systemu, który możemy zaktualizować powinno widnieć: “iOS 11 Developer Beta”.

 6. Przyciskamy Instaluj i spokojnie czekamy, aż nasze urządzenie zaktualizuje się do iOS 11 Beta. Po zainstalowaniu będziecie cieszyć się np. takim centrum akcji:

 

 

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *