Nowy roaming nie wytrzymał roku. Operatorzy dopięli swego!

Oceń stronę
[Ocen: 0 Średnia: 0]

Jeszcze nie tak dawno mogliśmy cieszyć się ze zniesionych opłat roamingowych. Po wielkich bojach w świecie telekomunikacyjnym, w końcu mogliśmy pogadać będąc poza granicami Polski (ale nadal na terytorium UE) w stu procentach za darmo. Operatorzy znaleźli jednak inne dojście do naszego portfela.

Zieloni wygrali – nowy roaming to przeszłość

Polkomtel, który jest operatorem sieci Plus w końcu postawił na swoje. W końcu wywalczył to, o co zabiegał przez ostatnich kilka miesięcy. Mianowicie UKE (Urząd Komunikacji Elektronicznej) wydał zgodę na zastosowanie dodatkowych opłat odnośnie korzystania z roamingu na terenie Unii Europejskiej. Co to oznacza dla użytkowników sieci Plus?

Otóż będą oni ponosili większe opłaty za rozmowy poza granicami Polski. Wszystko przez to, że projekt KE (Komisji Europejskiej) o jednakowych stawkach za połączenia w całej UE (od czerwca br. płaciliśmy za rozmowy i SMS w UE tyle samo, co na terenie naszego kraju) nie przetrwał nawet roku.

Nowy roaming odszedł w zapomnienie

Jak donosi dziennik.pl, Urząd Komunikacji Elektronicznej ugiął się pod naciskiem sieci Plus, co w efekcie doprowadziło do wydania stosownego pozwolenia na zastosowanie innych stawek przy połączeniach zagranicznych. Dotyczy to zarówno sieci Plus jak również Premium Mobile – wirtualnego operatora, który działa na zasięgu Plusa.

Polkomtel swoim zachowaniem dał jeszcze więcej siły innym operatorom, którzy również nie zgadzają się z jednolitą stawką w Polsce jak i poza jej granicami. Do ich przedstawicieli należy m.in. P4, operator sieci Play, jak również 8 wirtualnych operatorów, którzy również złożyli stosowne wnioski do UKE.

Cały proceder wynika z tego, że do takich samych stawek w całej Unii Europejskiej muszą się “dorzucać” wszystkie sieci telekomunikacyjne. Mniejsze firmy mogą na tym tracić, ponieważ nie dysponują takim zapleczem finansowym jak inne, międzynarodowe koncerny.

Źródło: Dziennik.pl, Foto: itu.intpap.ploperator.gsm.pl

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *