Jak wnętrze iPhone’a zmieniło się przez 10 lat.

Oceń stronę
[Ocen: 0 Średnia: 0]

iPhone obchodził niedawno swoje 10 urodziny. Z tej okazji portal Bloomberg i ekipa z iFixit stworzyli specjalną podstronę, na której pokazano jak zmieniały się wnętrzności wszystkich generacji iPhone’a. Warto zaznaczyć, że zostały pominięte wersje “s” (prócz 3gs) i Plusy.

Wnętrze iPhone’a przeszło poważną metamorfozę

Pomijając “eski” i większe odpowiedniki popularnych modeli, współpracownicy dwóch portali uznali, że nie zachodziły w nich znaczące różnice, które warte byłyby pokazania. Fajnie, że po kliknięciu lub tapnięciu w dany model zostajemy przeniesieni do specjalnego menu, w którym opisane są wszystkie podzespoły.

Dodatkowo została zawarta szacunkowa cena komponentów, co pozwala sprawdzić, ile tak naprawdę Apple wydaje na zbudowanie jednego smartfona. Na uwagę zasługuje również fakt, że w każdym z modeli są zaznaczone elementy, które były nowością w danym urządzeniu. Jak na razie nie da się podejrzeć modelu X, którego sprzedaż rozpocznie się już za niecały miesiąc.

Podsumowanie

Całe przedsięwzięcie wygląda bardzo obiecująco. Fajnie, że tak ważne portale uczciły w pewien sposób dziesięć lat iPhone’a na technologicznej arenie. Jakby tak spojrzeć z drugiej strony to wnętrze iPhone’a, a raczej jego przedstawienie w taki sposób to pewnego rodzaju akt sztuki.

Jeżeli sami chcecie sprawdzić jak urządzenie giganta z Cupertino zmieniało się nieprzerwalnie od 2007 roku całość znajdziecie w tym miejscu.

 

Źródło: Bloomberg.com, Foto: iFixit

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *