Jak oszczędzać baterię w iPhone/iPad | PORADNIK

Oceń stronę
[Ocen: 0 Średnia: 0]

Zapewne wiele razy zdarzyła się Wam sytuacja, w której zabrakło “prądu” w smartfonie. Niestety, kosztem większych ekranów, coraz mocniejszych podzespołów i smukłego design’u, producenci zapomnieli o dopracowaniu baterii. Mamy jednak sposób, który pozwoli przetrwać w sytuacji podbramkowej.

Bateria przede wszystkim

Dlaczego użytkownicy zawsze muszą cierpieć z decyzji, które podejmują wielkie korporacje? Przez ich pęd za jak najlepszymi osiągami, wyrafinowanym designem cierpi jedna z najważniejszych rzeczy we współczesnym świecie mobilnym. Jest nią nic innego jak… Bateria. Wydawać by się mogło, że to błacha rzecz, ale bez niej nie bylibyśmy w stanie korzystać z nowoczesnego sprzętu.

Jak oszczędzać?

Jeżeli często musisz doładowywać telefon w ciągu dnia, zapominasz wziąć powerbanka z domu lub po prostu go nie masz – ten tekst jest właśnie dla Ciebie. Przejdźmy zatem do funkcji, która wiele razy “uratuje Wam życie”. Oto jak włączyć tryb oszczędzania energii:

  1. Odblokuj telefon. Jesteś na głównym pulpicie.


  2. Klikamy w ikonę Ustawienia. Następnie schodzimy w dół do opcji Bateria i klikamy w nią.


  3. Kiedy jesteśmy już w sekcji Bateria powinniśmy mieć taki oto widok:


  4. W celu optymalizacji pracy naszej baterii, przestawiamy górny suwak, który odpowiedzialny jest za Tryb niskiego zużycia baterii. Po włączeniu okno powinno wyglądać w następujący sposób:


  5. W tym momencie nasza telefon jest zoptymalizowany, tj. ograniczone jest pobieranie poczty, nie działa funkcja Hi Siri, odświeżanie programów w tle zostaje “wygaszone” oraz niektóre efekty wizualne zostają wyłączone. Warto dodać, że w prawym górnym rogu logo baterii zmienia swój kolor w zależności od stanu naładowania baterii. Analogicznie, jeżeli będzie zbliżała się do 100% kolor ten będzie zielony, kiedy spadnie poniżej 3/4 pojemności, kolor będzie pomarańczowy, a kiedy niepokojąco zbliży się do 0% status przyjmie kolor czerwony.

Podsumowanie

Mamy nadzieję, że tym krótkim poradnikiem pomożemy wielu z Was w “ciężkiej chwili”. W sprzętach Apple funkcja ta jest bardzo dopracowana, co przekłada się na stabilną pracę urządzenia, pomimo ograniczenia jego mocy obliczeniowej.

 

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *