iPhone najbardziej popularnym smartfonem w USA

Oceń stronę
[Ocen: 0 Średnia: 0]

Jak donosi firma badawcza comScore, Apple zdominował amerykański rynek smartfonów jak nigdy dotąd. W obecnej chwili jest to ponad 85 milionów użytkowników iPhone-ów, którzy mają 13 lat i więcej. Informacje te zawarte są w ostatnim raporcie, który zakończył się w grudniu 2016 roku. iPhone 7 i 7 Plus stanowiły 15% wszystkich urządzeń.

O procentach słów kilka

Modele 6/6s i ich większe wersje są najbardziej popularnymi telefonami. Ich udział w amerykańskim rynku wynosi około 48.4% w ogólnym zestawieniu. Tymczasem, nie możemy zapomnieć o starszych modelach, które w latach swojej świetności sprzedawały się znakomicie (wyjątkiem był 5c). Mowa tutaj o iPhone 5, 5c i 5s. Aż 17.8% użytkowników jest w posiadaniu wspomnianych telefonów. Nie powinno to nikogo dziwić, ponieważ jest to sprzęt, z którego da się normalnie korzystać. Warto zauważyć, że w ciągu 2 lat bardzo mocno spadła ilość użytkowników modeli 3G/4/4s (aż o 20.1%).

iOS, a inne systemy

Według firmy IHS Markit i Kantar Worldpanel, iPhone to najpopularniejszy telefon zarówno w Stanach Zjednoczonych jak i na świecie. Większość z nas zapytana o najbardziej popularny model telefonu najprawdopodobniej odpowie, że jest to smartfon ze stajni Apple. Dla niektórych minusem iOS w starciu z androidem może być małe zróżnicowanie urządzeń. Ma to swoje plusy i minusy… Dzięki małemu i dobrze zdefiniowanemu portfolio, firma z Cupertino jest w stanie dopracować swoje oprogramowanie. Z kolei innej grupie potencjalnych użytkowników iOS brakuje różnorodności chociażby w samym wyglądzie telefonu jak również braku personalizacji znanej z androida.

Jak możemy przeczytać w pierwszej części artykułu, przyjęcie iOS w USA wynosi 48.4%. Ta sama firma badawcza umieściła w swoim rankingu system Android, który miał aż 54% rynku. W zestawieniu znalazły się również takie marki jak Microsoft (ze swoim Windows 10 Mobile) i BlackBerry (z BlackBerry 10 OS). Systemy te są ledwo zauważalne w grupie badanej.

Dane firmy comScore różnią się od raportu przedstawionego przez Consumer Intelligence Research Partners. Według CIRP, do grudnia 2016 Apple miałoby sprzedać ponad 132 milionów smartfonów. Warto dodać, że ich badanie zostało przeprowadzone na grupie 500 klientów firmy Tima Cook’a, którzy nie spełniali normy wiekowej (co automatyczne obniża wiarygodność badania).

Podsumowując

Jak widzimy, iPhone to najlepiej sprzedający się telefon w Stanach Zjednoczonych. Pomimo tego, że Android ma większy udział ogólny w rynku telefonów komórkowych to żaden z modeli reprezentujących ów system nie może pochwalić się takim sukcesem jak Apple. Warto jednak poczekać na badania rynku za rok 2017. Prezentacja Galaxy S8 i nowego iPhone mogą sporo namieszać…

 

Źródło: macrumors.com

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *