Planujesz zmienić swojego iPhone’a? Poczekaj do września. Będą 3 nowe modele!

Oceń stronę
[Ocen: 0 Średnia: 0]

Został nieco ponad miesiąc do premiery nowych urządzeń giganta z Cupertino. W tym roku większość z nas najbardziej czeka na nowe iPhone’y. Będzie nietypowo, ponieważ firma Tima Cook’a planuje zaprezentować aż trzy warianty swojego smartfona. W dalszej części tekstu podsumowanie informacji o iPhone X Plus, iPhone X 2 generacji oraz 6,1-calowym iPhonie z wyświetlaczem LCD.

Słowem wstępu

Jak co roku we wrześniu Apple prezentuje swoje nowe urządzenia. Do tej pory amerykański potentat technologiczny prezentował dwie wersje swoich smartfonów. Rok 2018 ma być pod tym względem przełomowy. Chodzi oczywiście o prezentację trzech iPhone’ów, które wniosą sporo nowego w świat telefonów komórkowych.

Jedno jest pewne: nadchodzące modele rozejdą się jak świeże bułeczki, a wrześniowa premiera będzie najbardziej wyczekiwanym wydarzeniem w świecie tech. Przejdźmy zatem do omówienia tego, co zobaczymy za około miesiąc.

Najważniejsze informacje

Znany analityk Ming-Chi Kuo z KGI Securities kilkukrotnie przepowiedział, że tegoroczne smartfony będą prezentowały trzy wielkości wyświetlaczy: 6,5-calowy iPhone X Plus (rozdzielczość 1242 x 2688, ekran OLED), iPhone X 2 generacji dysponujący wyświetlaczem o przekątnej 5,8″ (tu również ekran wykonany w technologii OLED, rozdzielczość 1125 x 2436) oraz budżetowy model z 6,1-calowym ekranem LCD (rozdzielczość 2160 x 1080), który zostałby pozbawiony chociażby podwójnego tylnego aparatu.

Tańszy model miałby zostać pozbawiony technologii 3D Touch. Podkreślmy również, że wszystkie modele byłyby wyposażone w system kamer TrueDepth oraz Face ID. Kuo przewiduje również, że 6,1-calowy model byłby dostępny w dwóch wariantach: Single oraz Dual SIM. Jego cena plasowałaby się na następującym poziomie: 550-650 dolarów za pierwszy i 650-750 dolarów za drugi wariant.

Obecne doniesienia sugerują, że Apple zostanie przy rozwiązaniu dwóch baterii w kształcie litery “L” w modelu 5,8 oraz 6,5″. Warto podkreślić, że iPhone X 2 generacji będzie miał zbliżoną pojemność baterii do swojego poprzednika. iPhone X Plus ma dysponować ogniwem o pojemności około 3300-3400 mAh.

Cena czyni cuda?

Jeśli chodzi zaś o ceny – w tym roku może być tyko drożej. Żeby nie było, nie tylko Apple stosuje wysokie ceny swoich urządzeń z kategorii premium. Niemal 5000 złotych za topowego iPhone’a niektórych może przyprawić o ból serca. Firma Tima Cook’a chcąc zachować równowagę cenową zaprezentuje tańszy model. Jego cena ma wynosić około 3000 złotych. To nadal dużo jednak trzeba pamiętać, że dostajemy system skrojony na miarę naszych potrzeb z wnętrznościami, które zapewniać będą satysfakcjonującą pracę urządzenia.

 

Amerykańskie źródła donoszą, że ceny za model X drugiej generacji ma wynieść około 999 dolarów, a większy odpowiednik ma kosztować 1099 dolarów. Jednocześnie wielu analityków donosi, że ceny wszystkich tegorocznych iPhone’ów mają być o 100 dolarów niższe od wcześniejszych prognoz.

Pamiętajmy również, że nowe urządzenia to również nowa kolorystyka. I tak oto budżetowy model będzie (prawdopodobnie) dostępny w następujących kolorach: biały, czarny, szary, niebieski, czerwony, żółty, różowy oraz pomarańczowy. Modele 5,8 oraz 6,5″ mają być dostępne w kolorach: gwiezdna szarość, srebrny oraz złoty.

iPhone 9 (6,1-calowy, tańszy model) – specyfikacja

Poniżej prezentujemy Wam krótkie informacje na temat 6,1-calowego iPhone’a.

  1. Wyświetlacz: LCD, 6,1″, Full HD+
  2. Pamięć operacyjna: 3 GB RAM
  3. Procesor: A12
  4. Pamięć wewnętrzna: 64 GB lub 256 GB
  5. Zabezpieczenia: kamera TrueDepth z Face ID
  6. Aparat fotograficzny 12 Mpx
  7. Moduł ładowania: Lightning
  8. System iOS 12
  9. Łączność: Wi-Fi 802.11ac, Bluetooth 5.0, GPS/GLONASS, NFC, LTE

Procesor A12 oraz pamięć RAM

Najnowsze urządzenia będą wyposażone w procesor A12 (wykonany w technologii 7 nanometrów) produkcji TSMC. Firma ta używa bowiem najnowocześniejszych technologii stworzonych do produkcji procesorów. Produkcję A12 rozpoczęto na długo przed premierą nowych smartfonów od Apple. Wszystko zapewne po to, by maksymalnie zminimalizować opóźnienia związane z dostawą urządzeń do klientów.

Benchmarki przeprowadzone w czerwcu potwierdzają, że A12 będzie szybszy o około 10% względem A11. Aby to lepiej zobrazować przypomnijmy wyniki iPhone’a X: 4206 single-core oraz 10128 na multi-core. Wyniki nowego procesora będą większe zarówno dla pracy jednego rdzenia jak i wielu. Informacje z Geekbench potwierdzają również dotychczasowe doniesienia jakoby oba modele wyposażone w wyświetlacz OLED dostały w końcu 4 GB pamięci RAM. Model LCD ma być dostępny wyłącznie z 3 GB pamięci RAM na pokładzie.


Jeśli masz jakiekolwiek pytania odnośnie serwisu albo chcesz wiedzieć, co aktualnie dzieje się w naszej ekipie wpadaj na sociale:

FB: ZbitaSzybka Fanpage
IG: ZbitaSzybka
TT: ZbitaSzybka

MASZ USZKODZONEGO IPHONE’A? INNY SERWIS NIE PODJĄŁ SIĘ NAPRAWY? WPADAJ DO ZBITASZYBKA SERWIS!

TWÓJ XIAOMI MI6 NIE CHCE SIĘ WŁĄCZYĆ, NIE UZNALI CI GWARANCJI W HUAWEI? ZAPRASZAMY DO JEDNEGO Z NASZYCH PUNKTÓW SERWISOWYCH!

Znajdziesz nas w: Warszawie, Gdyni, Krakowie, Bydgoszczy, Gdańsk Główny, Rzeszowie, Gdańsk Wrzeszcz, Łódź, Katowice.

ZbitaSzybka serwis iPhone, MacBook, iPad, iPod, Xiaomi, Huawei. ZADZWOŃ DO NAS+48 792 72 44 44 lub +48 792 11 44 44

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *