Rozbiórka iPhone X ujawnia, że drzemie w nim najnowsza technologia.

Oceń stronę
[Ocen: 0 Średnia: 0]

Dosłownie kilka dni temu portal iFixit zaprezentował oficjalne rozebranie iPhone’a X do części pierwszych. Dzięki temu potwierdziły się informacje, że jest to najbardziej innowacyjny smartfon dostępny na rynku. Rozkręcenie dziesiątki pozwoliło również na odkrycie wszystkich nowinek, które zostały użyte podczas produkcji jubileuszowego smartfona.

Rozbiórka iPhone X – nie było łatwo

Ekipa iFixit od razu zwróciła uwagę na dość gęsto upakowane podzespoły samego urządzenia – tak, znalazło się tu więcej podzespołów, niż w modelu 8 Plus. Warto przypomnieć, że model X został wyposażony w 5,8″ wyświetlacz Super Retina, zaawansowany procesor, bardzo rozbudowany aparat tylni. Wszystko to w obudowie niewiele większej od standardowego iPhone’a 4,7″. Czapki z głów, Apple!

Inżynierowie firmy Tima Cook’a musieli się nagimnastykować, by upchnąć tyle dobra w tak kompaktową obudowę. Jak widać na powyższym zdjęciu, “budowniczy” musieli nakładać, przekładać i lutować pojedyncze elementy w bardziej złożone.

W efekcie końcowym, całość zajmuje (podobno) o 30 % mniej wewnętrznej przestrzeni. Dzięki temu, ludzie odpowiedzialni za projektowanie iPhone’a X mogli wykorzystać bonusowe miejsce na umieszczenie zaawansowanego mechanizmu Face ID i TrueDepth.

Warszawska bateria (hihi)

Kolejnym aspektem, w którym Apple zdaje się wyznaczać nowe trendy jest zamontowanie podwójnej baterii o pojemności 2,716 mAh. Jak widać na poniższym zdjęciu, sprawdziły się przypuszczenia z przecieków, które sugerowały, że iPhone X będzie wyposażony w baterię w kształcie litery “L”. To właśnie LG jest odpowiedzialne za produkcję tak zaawansowanej technicznie baterii.

Dzięki temu, Apple mogło przeorganizować cały środek urządzenia, a także wykorzystać ostatni milimetr powierzchni, by dodać nowe komponenty. Może to właśnie bateria pozwoliła na zastosowanie tak zaawansowanego aparatu tylnego?

Szczegóły, szczególiki

Potwierdzeniu uległa również informacja o tym, że Apple zastosowało 3 GB RAM w swoim jubileuszowym iPhonie. Swoją drogą ciekawe, dlaczego inżynierowie nie poszli o krok dalej i nie zamontowali 4 GB pamięci RAM.

Warto również wspomnieć o przeprojektowanym (specjalnie dla tego modelu) wsporniku tylnego aparatu. iFixit zauważyło, że jest tam naniesione dużo więcej kleju przemysłowego, a sam wspornik został wyprodukowany z wytrzymalszego materiału.

Zdjęcia

 

Źródło: iFixit, Foto: iFixit.com

Jeśli masz jakiekolwiek pytania albo chcesz wiedzieć, co aktualnie dzieje się w naszej ekipie wpadaj na nasze sociale:

FB: ZbitaSzybka Fanpage
IG: ZbitaSzybka
TT: ZbitaSzybka

MASZ USZKODZONEGO IPHONE’A? INNY SERWIS NIE PODJĄŁ SIĘ NAPRAWY?

ZbitaSzybka serwis iPhone: ZADZWOŃ DO NAS: +48 792 72 44 44 lub +48 792 11 44 44

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *