Samsung Galaxy Fold – zupełnie nowe podejście do smartfona!

Oceń stronę
[Ocen: 0 Średnia: 0]

W końcu został zaprezentowany składany smartfon z prawdziwego zdarzenia. Tak, Samsung Galaxy Fold to składane urządzenie, które wprowadza prawdziwy powiew świeżości.

O ekranie słów kilka

Na dzisiejszej konferencji Samsung Unpacked, koreański gigant zaprezentował oryginalny i na swój sposób przełomowy smartfon. Mowa oczywiście o Galaxy Fold, który łączy w sobie funkcje normalnego telefonu oraz tabletu. Kiedy urządzenie jest złożone, użytkownik ma od dyspozycji 4,6-calowy wyświetlacz (proporcje 21:9) legitymujący się rozdzielczością na poziomie 1960×840 pikseli. Jeśli go rozłożymy mamy wtedy 7,3-calowy ekran Infinity Flex(proporcje 4,2:3) o rozdzielczości 2152×1536 pikseli.

Jedną z najważniejszych funkcji rozłożonego urządzenia jest fakt, że w tym samym momencie użytkownik jest w stanie korzystać aż z 3 aplikacji jednocześnie. Przenosi to więc multitasking na zupełnie nowy poziom. Dodatkowo zawias, który umożliwia otworzenie smartfona jest przystosowany do wielokrotnego składania i rozkładania. Kolejny ciekawy bajer związany jest z oglądaniem wideo. Jeśli oglądamy jakiś film na złożonym telefonie i zechcemy go otworzyć, obraz od razu “wskoczy” nam na całe 7,3 cale.

Samsung Galaxy Fold – co w środku drzemie?

Wyposażono go w procesor Snapdragon S855, który został wykonany w technologii 7 nm. Do dyspozycji pozostaje również 8/12 GB pamięci RAM oraz 512 GB pamięci wbudowanej (UFS 3.0 – dużo szybsza od standardowej pamięci). Dodatkowo znajdziemy tutaj potrójny aparat główny, podwójną kamerę “przednią” w trybie tabletu oraz pojedynczą kamerę “przednią” w trybie smartfona.

Nie mogło zabraknąć również poprawionego czytnika linii papilarnych, portu USB-C czy dwóch akumulatorów, które łącznie dają nam 4380 mAh. Trzeba przyznać, że Koreańczycy w tym roku się postarali.

Cena oraz dostępność

Galaxy Fold do sprzedaży trafi już 26 kwietnia bieżącego roku w Stanach Zjednoczonych oraz 3 maja b.r. w Europie. Teraz przejdźmy do najgorszej sprawy, tj. ceny samego urządzenia. Smartfon wyceniony został na 1980 dolarów lub 2000 euro. Biorąc pod uwagę dzisiejszy kurs, w Polsce będziemy musieli zapłacić około 8665 złotych (zapewne będzie to skromne 8999 złotych).

Ważne: Fold będzie dostępny w wariantach LTE oraz 5G, a klienci będą mogli wybierać pomiędzy jedną z czterech wersji kolorystycznych. Mało tego, będziemy mogli spersonalizować nawet kolor zawiasu.


Jeśli masz jakiekolwiek pytania odnośnie serwisu albo chcesz wiedzieć, co aktualnie dzieje się w naszej ekipie wpadaj na sociale:

FB: ZbitaSzybka Fanpage
IG: ZbitaSzybka
TT: ZbitaSzybka

MASZ USZKODZONEGO IPHONE’A? INNY SERWIS NIE PODJĄŁ SIĘ NAPRAWY? WPADAJ DO ZBITASZYBKA SERWIS!

TWÓJ XIAOMI MI 6, XIAOMI MI 7 LUB XIOAMI MI 8 NIE CHCE SIĘ WŁĄCZYĆ, NIE UZNALI CI GWARANCJI W HUAWEI? ZAPRASZAMY DO JEDNEGO Z NASZYCH PUNKTÓW SERWISOWYCH!

Znajdziesz nas w: WarszawieGdyniKrakowieBydgoszczyGdańsk GłównyRzeszowieGdańsk WrzeszczŁódźKatowice.

ZbitaSzybka serwis iPhone, MacBook, iPad, iPod, Xiaomi, Huawei, Samsung.
ZADZWOŃ DO NAS:
+48 792 72 44 44 lub +48 792 11 44 44

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *