Samsung SSD 30,72 TB. Idealne rozwiązanie dla korporacji. Strach pomyśleć o cenie!

Oceń stronę
[Ocen: 0 Średnia: 0]

W środę mogliśmy przeczytać informacje, które wyszły od koreańskiego potentata technologicznego – Samsunga. Mianowicie w swoim oświadczeniu gigant napisał, że rozpoczął masową produkcję dysku SSD o pojemności 30,72 TB (sic!), który skierowany jest przede wszystkim do klientów biznesowych.

Samsung SSD o pojemności 30,72 TB

Najnowszy dysk Samsunga to 2,5-calowy model PM1643. Urządzenie to wykorzystuje najnowsze pamięci V-NAND, dodatkowo zbudowany jest z 32 zestawów flash 1 TB (każdy z nich zawiera aż 16 warstw chipów 512 GB). Warto pamiętać, że najnowsze dzieło Samsunga jest w stanie wykorzystać 40 GB pamięci DRAM.

Jeśli jesteśmy w temacie dysków, dla wielu z nas jednym z najważniejszych, jak nie najważniejszym parametrem jest prędkość zapisu i odczytu. Nadchodzący produkt nie ma sobie równych – zapis dochodzi do 1700 MB/s, a odczyt do 2100 MB/s. Samsung będzie oferował aż 5 lat gwarancji na wspomniany produkt.

Szczegóły

Koreański producent podkreśla, że dopełnieniem nowych dysków SSD jest rozbudowane oprogramowanie. Ma ono obsługiwać m.in. odzyskiwanie danych po nagłych awariach zasilania, ochronę metadanych. Soft zaoferuje również specjalny algorytm korekcji błędów (ECC), który będzie odpowiedzialny za zapewnienie wysokiej niezawodności.

Pierwsza, mała partia, została wyprodukowana już w styczniu. Obecnie nie są dostępne informacje na temat przewidywanej ceny. Dodatkowo Samsung planuje wprowadzić dyski SSD o pojemnościach: 800 GB, 960 GB, 1,92 TB, 3,84 TB, 3,84 TB oraz 15,36 TB. Jeśli wszystko pójdzie po dobrej myśli, powyższe dyski pojawią się w tym roku.

 

 

Źródło: News Samsung, Foto: 12

Jeśli masz jakiekolwiek pytania odnośnie serwisu albo chcesz wiedzieć, co aktualnie dzieje się w naszej ekipie wpadaj na sociale:

FB: ZbitaSzybka Fanpage
IG: ZbitaSzybka
TT: ZbitaSzybka

MASZ USZKODZONEGO IPHONE’A? INNY SERWIS NIE PODJĄŁ SIĘ NAPRAWY? WPADAJ DO ZBITASZYBKA SERWIS!

TWÓJ XIAOMI MI6 NIE CHCE SIĘ WŁĄCZYĆ, NIE UZNALI CI GWARANCJI W HUAWEI? ZAPRASZAMY DO JEDNEGO Z NASZYCH PUNKTÓW SERWISOWYCH!

Znajdziesz nas w: Warszawie, Gdyni, Krakowie, Bydgoszczy, Gdańsk Główny, Rzeszowie, Gdańsk Wrzeszcz, Łódź, Katowice.

ZbitaSzybka serwis iPhone, MacBook, iPad, iPod, Xiaomi, Huawei. ZADZWOŃ DO NAS+48 792 72 44 44 lub +48 792 11 44 44

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *