Samsung z 40% niesprzedanych ekranów OLED! W końcu kupimy je taniej?

Oceń stronę
[Ocen: 0 Średnia: 0]

Samsung ma nie lada kłopoty związane z zamówieniami na panele OLED. Wszystko przez fakt, iż Apple zmniejszyło produkcję iPhone’a X. Nie byłoby w tym nic dziwnego, jeśli rozmawialibyśmy o innej firmie. W tym przypadku mowa o zmniejszeniu początkowo zakładanej produkcji (około 40 milionów sztuk iPhone’a X) o blisko połowę w ciągu 3 następnych miesięcy.

Samsung w poważnych tarapatach

Samsung specjalnie powiększył swoje linie produkcyjne, by być wydolnym dla zamówienia giganta z Cupertino. Niestety, ale “coś poszło nie tak” i koreański potentat jest obarczony ogromną nadwyżką ekranów OLED. Dodajmy, że inni potencjalni klienci Samsunga wycofali się z powodu poczynionych inwestycji w innych obszarach swojego biznesu (zostali przy technologii “starego” typu).

Mowa tutaj o ok. 40% niesprzedanych paneli OLED (informacje od jednego z dostawców koreańskiego giganta), co przekłada się na sprzedaż jedynie 50-60% zakładanego planu. Yoshio Tamura, szef chińskiego DSCC (firma konsultingowa) stwierdził, że ceny powyższych wyświetlaczy zaczynają mocno spadać.

Będzie taniej?

Na rynku ekranów nie jest lekko zważywszy na to, że chińska konkurencja zaczęła swoją ofensywę. Dominują bowiem na płaszczyźnie cenowej – Samsung sprzedaje swoje OLEDy do iPhone’a X w cenie około 100$ (podobno). To prawie 2 razy drożej, niż wyświetlacze LCD wykorzystywane przy produkcji iPhone’a 8.

Prognozy mówią o niemal dwukrotnym wzroście globalnej produkcji paneli OLED do 2020 roku. Dla koreańskiego giganta, który obecnie posiada blisko 95% udziałów w tym rynku, będzie to ciężki czas. Wszak do roboty wziął się koreański oddział LG Display, który uruchomił już nowe linie produkcyjne i chińskie firmy BOE Technology Group i Tianma Microelectronics, które otrzymały rządowe wsparcie otwierając nowe fabryki.

Pamiętajmy jeszcze o jednej, bardzo ważnej rzeczy. Mianowicie są duże szanse na to, że naprawa iPhone’a X i innych smartfonów, które wyposażone zostały w OLED będzie za jakiś czas dużo tańsza. Będzie to związane z prawdopodobną popularyzacją wyżej wymienionych paneli na rynku konsumenckim.

 

Źródło: iClarified, Foto: 12

Jeśli masz jakiekolwiek pytania odnośnie serwisu albo chcesz wiedzieć, co aktualnie dzieje się w naszej ekipie wpadaj na sociale:

FB: ZbitaSzybka Fanpage
IG: ZbitaSzybka
TT: ZbitaSzybka

MASZ USZKODZONEGO IPHONE’A? INNY SERWIS NIE PODJĄŁ SIĘ NAPRAWY? WPADAJ DO ZBITASZYBKA SERWIS!

TWÓJ XIAOMI MI6 NIE CHCE SIĘ WŁĄCZYĆ, NIE UZNALI CI GWARANCJI W HUAWEI? ZAPRASZAMY DO JEDNEGO Z NASZYCH PUNKTÓW SERWISOWYCH!

Znajdziesz nas w: Warszawie, Gdyni, Krakowie, Bydgoszczy, Gdańsk Główny, Rzeszowie, Gdańsk Wrzeszcz, Łódź, Katowice.

ZbitaSzybka serwis iPhone, MacBook, iPad, iPod, Xiaomi, Huawei. ZADZWOŃ DO NAS+48 792 72 44 44 lub +48 792 11 44 44

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *