Przychód Apple w Q4 2017 większy, niż reszty firm razem wziętych!

Oceń stronę
[Ocen: 0 Średnia: 0]

Najnowsze doniesienia sugerują, że gigant z Cupertino na sprzedaży tylko i wyłącznie smartfonów zarobił  więcej, niż pozostałe firmy razem wzięte. Chodzi oczywiście o czwarty kwartał 2017 roku. Dzięki takim danym jesteśmy w stanie dostrzec różnice pomiędzy przedsiębiorstwami.

Przychód Apple zdominował konkurencję

Przychód w wysokości 61 miliardów dolarów uzyskała firma Tima Cook’a w okresie od października do listopada. Całość została wypracowana przez sprzedaż samym smartfonów. Dzięki temu Apple uzyskało 51% udziału w rynku (pod względem przychodów). Warto wspomnieć, że na drugim miejscu uplasował się Samsung z przychodem na poziomie 18,9 miliardów dolarów. Na 3 miejscu znalazł się chiński potentat – Huawei – z przychodem na poziomie 8,4 miliarda dolarów.

W Q4 2017 wszystkie firmy wygenerowały ponad 12 miliardów dolarów przychodu ze sprzedaży smartfonów. To o 8% więcej, niż w roku 2016. Wspomnijmy jeszcze o średniej cenie sprzedawanego urządzenia. Jeśli chodzi o sprzęt z androidem (i resztą systemów operacyjnych, z wyłączeniem iOS), cena plasowała się na poziomie 300 dolarów. Dla porównania – średnia cena sprzedanego smartfona przez Apple wyniosła 800 dolarów.

 

 

Źródło: StrategyAnalytics

Jeśli masz jakiekolwiek pytania odnośnie serwisu albo chcesz wiedzieć, co aktualnie dzieje się w naszej ekipie wpadaj na sociale:

FB: ZbitaSzybka Fanpage
IG: ZbitaSzybka
TT: ZbitaSzybka

MASZ USZKODZONEGO IPHONE’A? INNY SERWIS NIE PODJĄŁ SIĘ NAPRAWY? WPADAJ DO ZBITASZYBKA SERWIS!

TWÓJ XIAOMI MI6 NIE CHCE SIĘ WŁĄCZYĆ, NIE UZNALI CI GWARANCJI W HUAWEI? ZAPRASZAMY DO JEDNEGO Z NASZYCH PUNKTÓW SERWISOWYCH!

Znajdziesz nas w: Warszawie, Gdyni, Krakowie, Bydgoszczy, Gdańsk Główny, Rzeszowie, Gdańsk Wrzeszcz, Łódź, Katowice.

ZbitaSzybka serwis iPhone, MacBook, iPad, iPod, Xiaomi, Huawei. ZADZWOŃ DO NAS+48 792 72 44 44 lub +48 792 11 44 44

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *