Siri nas podsłuchuje? Wszystko przez błąd w iOS 11.

Oceń stronę
[Ocen: 0 Średnia: 0]

Brazylijska ekipa Mac Magazine opublikowała informację, jakoby Siri mogło czytać ukryte powiadomienia, których treść nie jest wyświetlana na ekranie blokady iPhone’a. Wszystko przez błąd, który odkryto w iOS 11.

Bezpieczne powiadomienia się przydają

Jak już pewnie większość z Was wie, w iOS 11 jesteśmy w stanie ustawić “bezpieczne” powiadomienia, które wyświetlane będą na ekranie blokady. Jeśli opcja jest włączona, na naszym wyświetlaczu pojawi się stosowna informacja o wiadomości i nadawcy, bez jej zawartości. Aby ją odczytać musimy odblokować urządzenie poprzez jedną z kilku metod autoryzacji użytkownika.

Można przypuszczać, że wspomniana funkcja została zaimplementowana w głównej mierze dla iPhone’a X. Wszystko przez automatyczne odblokowanie urządzenia po zeskanowaniu twarzy właściciela urządzenia. Warto podkreślić, że “bezpieczny” komunikat jest automatycznie włączony w powyższym smartfonie. Jest również dostępny dla innych modeli, m.in. iPhone 8 czy iPhone 8 Plus.

Siri podsłuchuje?

Niestety, żaden element systemu nigdy nie będzie dopracowany w stu procentach. Tak też stało się z Siri, która bez większego wysiłku może obejść wspomniane wyżej “bezpieczne” powiadomienia. Bez odblokowania naszego smartfona możemy kazać jej odczytać powiadomienia z różnych aplikacji (nawet tych, które są ukryte). Tylko wiadomości pochodzące z iMessage mogą być odczytane dopiero po odblokowaniu urządzenia.

Technologia idzie cały czas do przodu, ludzie nie wysyłają już samych wiadomości SMS czy e-mail. Dużo osób posiada na swoich urządzeniach liczne komunikatory, na przykład: Facebook Messenger, Telegram, WhatsApp czy Skype. One również są zagrożone.

Należy pamietać, że błąd występuje w iOS 11.2.6 jak również 11.3 (według Mac Magazine). Ekipa zgłosiła omawiane “znalezisko” do Apple.

 

Źródło: iDropNews za Mac Magazine, Foto: 1

Jeśli masz jakiekolwiek pytania odnośnie serwisu albo chcesz wiedzieć, co aktualnie dzieje się w naszej ekipie wpadaj na sociale:

FB: ZbitaSzybka Fanpage
IG: ZbitaSzybka
TT: ZbitaSzybka

MASZ USZKODZONEGO IPHONE’A? INNY SERWIS NIE PODJĄŁ SIĘ NAPRAWY? WPADAJ DO ZBITASZYBKA SERWIS!

TWÓJ XIAOMI MI6 NIE CHCE SIĘ WŁĄCZYĆ, NIE UZNALI CI GWARANCJI W HUAWEI? ZAPRASZAMY DO JEDNEGO Z NASZYCH PUNKTÓW SERWISOWYCH!

Znajdziesz nas w: Warszawie, Gdyni, Krakowie, Bydgoszczy, Gdańsk Główny, Rzeszowie, Gdańsk Wrzeszcz, Łódź, Katowice.

ZbitaSzybka serwis iPhone, MacBook, iPad, iPod, Xiaomi, Huawei. ZADZWOŃ DO NAS+48 792 72 44 44 lub +48 792 11 44 44

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *