Sonos z listą urządzeń, które będą wspierać AirPlay 2

Oceń stronę
[Ocen: 0 Średnia: 0]

Apple jest coraz bliżej wprowadzenia nowego standardu jakim będzie AirPlay 2. Będzie to bez wątpienia soczysty upgrade autorskiego systemu (AirPlay), który odpowiedzialny jest za przesył danych pomiędzy urządzeniami (głównie z portfolio giganta z Cupertino, ale nie tylko). Sonos opublikował właśnie listę urządzeń, które będą z nią kompatybilne.

Sonos ze wsparciem AirPlay 2

Na samym początku może kilka słów o nowym oprogramowaniu firmy Tima Cook’a. Została ona opracowana w celu stworzenia autorskiego systemu bezprzewodowego przesyłu plików audio, wideo i fotografii. Na samym początku był on dostępny wyłącznie w ekosystemie Apple. Następnie gigant z Cupertino udostępnił możliwość przesyłu dźwięku dla firm zewnętrznych, dzięki czemu możemy używać produktów takich firm jak: Sonos, Denon, Samsung, Sony czy Bang&Olufsen.

Druga odsłona – AirPlay 2 zostało zapowiedziane niecały rok temu na konferencji WWDC 2017. Przez następne miesiące technologia ta pojawiała się i znikała w kolejnych betach systemu iOS. Warto podkreślić, że nadal nie jest pewne kiedy dokładnie zostanie ona wydana. Nowością, która ma się pojawić będzie lepsze sterowanie i funkcja multi-room, która będzie odpowiedzialna za lepsze połączenie pomiędzy urządzeniami.

Sprzęt, który będzie wspierał nową technologię Apple będą miały jedną, fajną funkcję. Mianowicie nie tylko odtworzymy na nich muzykę, ale będziemy mogli zrobić z nich tzw. pomost pomiędzy urządzeniem, które AirPlay 2 wspierać nie będzie. Przejdźmy zatem do głośników, które znalazły się na szczęśliwej liście:

  1. Sonos Playbase;
  2. Sonos Play 5 (2-ej generacji);
  3. Sonos One

Jak widać lista nie jest zbyt długa, jednak nie wykluczone, że z czasem kolejne głośniki firmy Sonos będą aktualizowane do opisywanej technologii. Pytanie do Was: Czy wsparcie do AirPlay 2 nakłoni Was do kupna produktów Sonos? Dajcie znać w komentarzach!

 

Źródło: MacObserver

Jeśli masz jakiekolwiek pytania odnośnie serwisu albo chcesz wiedzieć, co aktualnie dzieje się w naszej ekipie wpadaj na sociale:

FB: ZbitaSzybka Fanpage
IG: ZbitaSzybka
TT: ZbitaSzybka

MASZ USZKODZONEGO IPHONE’A? INNY SERWIS NIE PODJĄŁ SIĘ NAPRAWY? WPADAJ DO ZBITASZYBKA SERWIS!

TWÓJ XIAOMI MI6 NIE CHCE SIĘ WŁĄCZYĆ, NIE UZNALI CI GWARANCJI W HUAWEI? ZAPRASZAMY DO JEDNEGO Z NASZYCH PUNKTÓW SERWISOWYCH!

Znajdziesz nas w: Warszawie, Gdyni, Krakowie, Bydgoszczy, Gdańsk Główny, Rzeszowie, Gdańsk Wrzeszcz, Łódź, Katowice.

ZbitaSzybka serwis iPhone, MacBook, iPad, iPod, Xiaomi, Huawei. ZADZWOŃ DO NAS+48 792 72 44 44 lub +48 792 11 44 44

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *