Jak wyłączyć autokorektę na komputerze Mac? | PORADNIK

Oceń stronę
[Ocen: 0 Średnia: 0]

Na swoich komputerach często przychodzi nam pisać długie teksty, których nie da skończyć się w 15 minut. Nieocenionym może okazać się autokorekta, która poprawi za nas popełnione błędy. Dzięki temu poświęcimy mniej czasu na dopracowanie naszego tekstu.

Słowem wstępu

Tu jak zwykle ludzie dzielą się na dwie grupy. Jedni wręcz nienawidzą autokorekty, przeszkadza im automatyczne korygowanie ich treści. Wolą sami kontrolować to nad czym pracują lub po prostu piszą na tyle mało (lub na tyle dobrze), że błędów nie popełniają. Druga strona medalu to ludzie, którzy nie wyobrażają sobie życia bez autokorekty. Cenią sobie wbudowaną pomoc, która pomoże im w zachowaniu ortograficznych kanonów języka, w którym aktualnie piszą.

W tym krótkim poradniku poznacie najprostszą opcję dojścia do odpowiednich ustawień, które pozwolą Wam przejąć kontrolę nad autokorektą w Waszym komputerze. Do dzieła!

Wyłączenie autokorekty na komputerach Mac – instrukcja

  1. Wciskamy ⌘+Spacja, by wywołać wyszukiwarkę Spotlight. Wpisujemy w niej Preferencje systemowe;
  2. Następnie wybieramy opcję Klawiatura, a potem Tekst w górnym pasku menu;
  3. W tym miejscu możemy zarządzać to w jaki sposób będziemy pisać. Opcja autokorekty jest pierwszą po prawej stronie (Poprawiaj pisownię automatycznie)

To miło ze strony Apple, że daje swoim użytkownikom możliwość dopasowania systemu pod swoje preferencje. Czekamy więc na kolejne udogodnienia, które pojawią się w kolejnych wersjach macOS.


Jeśli masz jakiekolwiek pytania odnośnie serwisu albo chcesz wiedzieć, co aktualnie dzieje się w naszej ekipie wpadaj na sociale:

FB: ZbitaSzybka Fanpage
IG: ZbitaSzybka
TT: ZbitaSzybka

MASZ USZKODZONEGO IPHONE’A? INNY SERWIS NIE PODJĄŁ SIĘ NAPRAWY? WPADAJ DO ZBITASZYBKA SERWIS!

TWÓJ XIAOMI MI6 NIE CHCE SIĘ WŁĄCZYĆ, NIE UZNALI CI GWARANCJI W HUAWEI? ZAPRASZAMY DO JEDNEGO Z NASZYCH PUNKTÓW SERWISOWYCH!

Znajdziesz nas w: Warszawie, Gdyni, Krakowie, Bydgoszczy, Gdańsk Główny, Rzeszowie, Gdańsk Wrzeszcz, Łódź, Katowice.

ZbitaSzybka serwis iPhone, MacBook, iPad, iPod, Xiaomi, Huawei. ZADZWOŃ DO NAS+48 792 72 44 44 lub +48 792 11 44 44

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *