Jak sprawdzić, które aplikacje mają dostęp do naszej kamery i mikrofonu? | PORADNIK

Oceń stronę
[Ocen: 4 Średnia: 5]

Prywatność oraz kontrola nad nią to rzecz, na której wielu z nas zależy. Szczególnie w dzisiejszych czasach, kiedy nieodpowiednia osoba może wejść w posiadanie danych wrażliwych należących do nas lub naszych bliskich. W tym miejscu pokażemy Ci jak w łatwy sposób sprawdzić, które aplikacje mają dostęp do kamery i mikrofonu w Twoich iPhonie.

Prywatność Apple – kontroluj swoje aplikacje

Żyjemy w ciągłym biegu, często więc zapominamy o rzeczach trywialnych. Do takich należą informacje związane z naszymi aplikacjami. Zapewne nie pamiętasz do jakich rzeczy dałeś dostęp aplikacji, którą zainstalowałeś(aś) miesiąc czy dwa temu.

Są dwie opcje, by zapanować nad aplikacjami, które mają dostęp do danych sekcji naszego urządzenia. Pierwszą i zarazem najszybszą opcją jest usunięcie appki, jednak nie jest to idealne rozwiązanie sytuacji. Drugą opcją jest pozostawienie aplikacji i skon

trolowanie jej dostępów – to nią się dzisiaj zajmiemy.

Które aplikacje mają dostęp do kamery i mikrofonu – sprawdźmy to

Tym razem poradnik będzie wyglądał nieco inaczej niż zwykle. Mianowicie najpierw zostanie przedstawiona instrukcja (krok po kroku), następnie zostaną dodane zdjęcia obrazujące całą instrukcję (dajcie później znać czy pasuje Wam nowa formuła czy zostajemy przy starej).

  1. Otwieramy Ustawienia i przesuwamy ekran w dół aż do pola Prywatność. Klikamy w nią, by wejść do kolejnego menu;
  2. W tym miejscu klikamy opcję Mikrofon. W tym miejscu mamy listę wszystkich aplikacji, które mają do niego dostęp. Przesuwając suwak w lewy (tak by nie był podświetlony na kolor zielony) wyłączamy wybranym aplikacjom dostęp do mikrofonu;
  3. Teraz wychodzimy z poprzedniego menu i przechodzimy do sekcji Aparat. Analogicznie do menu w punkcie drugim, mamy listę aplikacji, które mają dostęp do naszego aparatu. W ten sam sposób włączamy lub wyłączamy dostęp do niego

Pamiętajcie jednak, że wyłączenie dostępu do aparatu czy mikrofonu można w każdej chwili odkręcić (w tym samym miejscu). Aplikacje pokroju Instagrama, Messengera czy WhatsApp’a zapytają Cię o uzyskanie dostępu do powyższych funkcji.


Jeśli masz jakiekolwiek pytania odnośnie serwisu albo chcesz wiedzieć, co aktualnie dzieje się w naszej ekipie wpadaj na sociale:

FB: ZbitaSzybka Fanpage
IG: ZbitaSzybka
TT: ZbitaSzybka

MASZ USZKODZONEGO IPHONE’A? INNY SERWIS NIE PODJĄŁ SIĘ NAPRAWY? WPADAJ DO ZBITASZYBKA SERWIS!

TWÓJ XIAOMI MI6 NIE CHCE SIĘ WŁĄCZYĆ, NIE UZNALI CI GWARANCJI W HUAWEI? ZAPRASZAMY DO JEDNEGO Z NASZYCH PUNKTÓW SERWISOWYCH!

Znajdziesz nas w: Warszawie, Gdyni, Krakowie, Bydgoszczy, Gdańsk Główny, Rzeszowie, Gdańsk Wrzeszcz, Łódź, Katowice.

ZbitaSzybka serwis iPhone, MacBook, iPad, iPod, Xiaomi, Huawei. ZADZWOŃ DO NAS+48 792 72 44 44 lub +48 792 11 44 44

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *