Steve Wozniak o tym dlaczego czekał w kolejce po nowe urządzenia Apple

Oceń stronę
[Ocen: 0 Średnia: 0]

Jest duże prawdopodobieństwo, że gdybyś jeszcze kilka lat temu stał w kolejce po nowe urządzenia firmy z Cupertino, Steve Wozniak byłby koło Ciebie. Żeby było ciekawiej – nie był to żaden chwyt marketingowy. Wozniak cieszył się z możliwości oczekiwania z fanami na nowe produkty jego firmy. W wywiadzie dla Business Insider, Steve mówi, że oczekiwanie na wejście do salonu porównałby do wyczekiwania na bilety swojego ulubionego zespołu.

Steve Wozniak – prawdziwy fan

Współzałożyciel Apple w rozmowie z dziennikarzem podkreśla, że zawsze czekał na najnowsze urządzenia w kolejce przed Apple Store. Uważa, że cała otoczka wokół premier jest czymś inspirującym. Sam wiele razy powtarzał, że: “To wielka, ważna sprawa”. Porównuje to do oczekiwania na niebanalną imprezę, np. festiwal Coachella.

Jeśli chodzi o produkty Apple, Wozniak dostawał je maksymalnie 24 godziny przed oficjalną premierą. Stojąc wśród wszystkich ludzi martwił się, że coś może pójść nie tak. Kiedy nie mógł stawić się osobiście,  widowiska te oglądał zza swojego biurka.

Było to spowodowane licznymi obowiązkami jakie na nim ciążyły. Nigdy nie zmienił swojego podejścia do prezentacji nowych urządzeń. Oglądając “otwarcie Apple Store”  w Nowej Zelandii, sprawdzał potem jak proces ten przebiegł w Australii, Tokio czy Londynie.

Relaks

Obecnie Steve trochę wyhamował… Wie, że pierwszego dnia nie zdobędzie wersji, która go interesuje, dlatego składa preorder i czeka na dostawę. Tłumaczy to większą cierpliwością w porównaniu do siebie, tyle że kilka lat temu. Podkreśla, że nigdy nie wykorzystywał swojej pozycji do zdobycia lepszego miejsca w kolejce, dostania rabatu czy swojej konfiguracji sprzętu.

Wozniak podkreśla, że kupuje najważniejsze urządzenia Apple, ponieważ technologia to jego całe życie, coś co go ekscytuje i podnieca zarazem. Na każdym kroku powtarza, że Apple to całe jego życie i dopóki będzie miał siłę chce być jego częścią.

Podsumowanie

Polecam Wam zapoznanie się (o ile jeszcze tego nie zrobiliście) z postacią współzałożyciela Apple. Bez wątpienia jest to osoba, o której warto wiedzieć nieco więcej. W linku źródłowym znajduje się materiał wideo, w którym Steve Wozniak udziela wywiadu portalowi Business Insider.

 

Źródło: BusinessInsider.com

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *