Intel wprowadza nową rodzinę procesorów X-Series!

Oceń stronę
[Ocen: 0 Średnia: 0]

W dniu dzisiejszym Intel ogłosił nową grupę procesorów Intel Core. X-Series to zaawansowane komponenty przeznaczone do komputerów desktopowych. Jest to kolejny krok naprzód w portfolio Intela.

X-Series w pigułce

Zacznijmy od ceny, która na pierwszy rzut oka nie musi być destrukcyjna. Mamy do dyspozycji podzespoły w przedziale cenowym 242 – 1999 dol. Jest to o tyle uniwersalny sprzęt, że implementować będzie go mógł przeciętny Kowalski. Jeśli chodzi o najwyższą półkę, tworzona jest z myślą o wspieraniu następnej generacji komputerów stacjonarnych.

Najważniejszym z modeli jest Intel X-Series i9-7908XE, który charakteryzuje się 18 rdzeniami i 36 wątkami. Zapewne będzie wykorzystywany przez najbardziej wymagających klientów, którzy wykorzystują swoje maszyny do poważnych projektów (np. grafika, pliki wideo, projektowanie).

Wszystkie procesory i9 będą wyposażone w bazowe taktowanie na poziomie 3.3 Ghz. Liczba rdzeni i wątków to 12/24 dla niższych modeli i 18/36 dla topowych rozwiązań

Nowe i5/i7

Jak już wcześniej pisałem, nowe procesory będą dostępne dla każdego. I tak za Intel Core i5-7640X z prędkością zegara 4 GHz, 4 rdzeniami i 4 wątkami przyjdzie nam zapłacić 242 dol., co w przeliczeniu na złotówki daje kwotę ok. 1050 zł.

Jeżeli chodzi o górną granicę przeznaczoną dla zwykłego śmiertelnika, którą stanowi linia i7, będziemy mogli wybrać Core i7-7820X. Jest on wyposażony w 10 rdzeni, 20 wątków, a jego taktowanie wynosi 3.6 Ghz (4.5 Ghz z Turbo Boost Max).

Podsumowanie

Jest wielce prawdopodobne, że wyżej wymienione podzespoły zobaczymy w sprzęcie Apple. Byłoby to o tyle fajne, że sprzęt firmy z Cupertino w końcu dostałby moc, której oczekuje się po wydaniu dość dużej kwoty. Nie wykluczone, że pierwsze z nich zobaczymy już na WWDC, które odbędzie się za niecały tydzień.

 

Źródło: 9to5Mac.com

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *