Polskie Apple Muzeum – otwarcie w najbliższą sobotę!

Oceń stronę
[Ocen: 1 Średnia: 5]

Ludzie interesujący się firmą Apple od lat zachwycali się zbiorami, które można było oglądać poza granicami naszego kraju. Moskwa, Savona czy Praga to tylko kilka miast, w których znajdują się muzea poświęcone historii firmy z Cupertino. Istnieje również muzeum w wersji mini, które znajduje się w Kijowie. Mało kto zdaje sobie sprawę z faktu, iż jedna z najcenniejszych i największych kolekcji urządzeń Apple znalazło swoje miejsce w Polsce.

Polskie Apple Muzeum – dla ludzi z pasją

 

Całość ogromnej kolekcji znajduje się w miejscowości Łoś pod Warszawą. Znajdziemy tam unikatowe zbiory komputerów Apple (działających !!), NeXT oraz Macintosh. Oczywiście nie jesteśmy skazani na oglądanie samego sprzętu stricte komputerowego. W sobotę będziemy mogli zapoznać się z softwarem dawnych lat, urządzeniami peryferyjnymi (np. drukarki) jak również wszelakiej maści materiałami promocyjnymi, informacyjnymi czy sprzedażowymi.

Apple II.

Nie zabraknie sprzętu, który w minionym stuleciu stawał ramię w ramię z urządzeniami Apple. Będziemy mogli porównać podejście konkurencji w walce o klientów i pozycję na rynku. Miejsce to jest bardzo potrzebne, ponieważ coraz mniej jest pozycji na mapie, w których możemy obcować (poprzez oglądanie chociażby) z technologią ubiegłego stulecia.

Co więcej

Wyżej opisywany sprzęt (i nie tylko) stanowi kolekcję pierwszego w Polsce Apple Muzeum, który miejmy nadzieję będzie zrzeszał całe grono miłośników sprzętu, oprogramowania i designu firmy Tima Cook’a. Na imprezie prócz koleżeńskich rozmów będziemy świadkami premierowego odpalenia jedynej na świecie konsoli wyprodukowanej przez Apple – Bandai PipPin.

Bandai PipPin.

Oprócz wielu atrakcji związanych z otwarciem tak nietuzinkowego miejsca, zostanie zaprezentowany unikatowy klop Apple II. Dodatkowo, po raz pierwszy będziemy mogli podziwiać kolekcję iPodów i iPhone’ów z kolekcji Pana Norberta Cały i MacMuzeum.

Otwarcie – szczegóły

Polskie Apple Muzeum znajduje się w miejscowości Łoś, która położona jest około 40 kilometrów od Stolicy. Uczestnicy otwarcia mogą dojechać swoim samochodem lub zdać się na komunikację miejską. Cała impreza zaczyna się w sobotę, 3 czerwca o godzinie 16:00 w domu przy ulicy Ogrodowej 17.

W celu “bycia na bieżąco” zostało utworzone wydarzenie na Facebooku: KLIK. WAŻNE INFO: Właściciel kolekcji, który sam wyszukiwał, gromadził i odrestaurowywał kawał historii Apple szuka sponsorów, którzy pomogliby w utworzeniu godnego miejsca Apple Muzeum w Warszawie. Osoby chcące pomóc mogą pisać na Facebooku lub Twitterze.

 

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *