Oto przykład jak NIE będzie wyglądał iPhone 8

Oceń stronę
[Ocen: 0 Średnia: 0]

Dosłownie kilkanaście godzin temu mobilny świat obiegła informacja na temat tego jak będzie wyglądał najnowszy iPhone.   Zdjęcia zostały zamieszczone przez Slashleaks i Benjamina Geskina. Geskin od razu zaznaczył, że jest to fake, który ma niewiele wspólnego, jeśli chodzi o finalne urządzenie firmy z Cupertino. Niestety, zdjęcia rozeszły się w internecie jak “ciepłe bułeczki”, przez co wiele blogów/portali technologicznych przypuszczają, że tak właśnie będzie wyglądało najnowsze urządzenie ze stajni Apple.

iPhone 8 – nie taki brzydki jak go malują

Jeżeli są na sali osoby, które nadal uważają, że tak właśnie będzie wyglądał następca obecnych modeli, spieszę z wyjaśnieniami. Po pierwsze, umieszczenie czytnika linii papilarnych na tyle obudowy jest irracjonalne. Apple od dawna pracuje nad technologią, która pozwoli na umieszczenie Touch ID w samym wyświetlaczu (jako jego integralna część). Poza tym, użytkownicy od 10 lat są przyzwyczajeni do guzika umieszczonego pod wyświetlaczem.

Samo umieszczenie czytnika na tyle obudowy to mało praktyczne rozwiązanie. O ile w mniejszych modelach znalazłoby to (może) swoje zastosowanie, o tyle w urządzeniu o przekątnej ekranu 5.5″ i więcej jesteśmy zmuszeni do gimnastyki naszych palców.

Bardziej prawdopodobną opcją jest opóźnienie premiery iPhone’a 8 przez Apple (co zapewne się stanie), by dopracować całą technologię, niż wypuścić produkt niedopracowany pod każdym względem.

Ciąg dalszy argumentów

Po drugie, najnowsze urządzenie firmy Tima Cook’a ma zostać wyposażone w podwójną kamerę FaceTime i specjalne moduły (części systemu rozpoznawania twarzy), które znajdą się obok obiektywu. Na zdjęciach widzimy tylko i wyłącznie jedną kamerę bez jakichkolwiek czujników.

Kolejnym z powodów, które świadczą o tym, że jest to fałszywa wiadomość jest samo wykonanie iPhone’a 8. Mianowicie jego obudowa będzie szklana (na zdjęciach widać aluminium). Dzięki zastosowaniu szkła możliwe będzie ładowanie bezprzewodowe.

Stosując szklane wykończenie już nigdy więcej nie będziemy spoglądać na fugi antenowe. Szkło nie blokuje fal radiowych w przeciwieństwie do obecnie stosowanego aluminium. Niewiadomą pozostaje również umieszczenie kamery FaceTime, głośnika i czujników. Patenty są, teraz czas na wcielenie ich w życie.

iPhone 8  – Podsumowanie

O wszystkim dowiemy się zapewne we wrześniu. Właśnie wtedy swą premierę będzie miał jubileuszowy smartfon Apple. Kolejną niewiadomą jest dostępność po premierze. Słychać wiele głosów odnośnie kupna, gdzie możliwość ta miałaby być dostępna od początku października/listopada. Niektórzy nie wykluczają początku 2018 roku jako daty dostępności iPhone’a 8.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *