Szybki dostęp do Emoji na Macu | PORADNIK

Oceń stronę
[Ocen: 0 Średnia: 0]

W dzisiejszych czasach większość społeczeństwa dąży do upraszczania wielu rzeczy, ponieważ liczy się czas, a czas to pieniądz. Nic więc dziwnego, że w ostatnich latach coraz bardziej popularne stają się Emoji (emotikony, np. ?). Niektórzy ich używają, drudzy nienawidzą, a wynika to z podejścia do komunikacji. Dla jednych to forma większej ekspresji, dla innych to upraszczanie naszego języka. Jedno jest pewne: obszar ten będzie się stale rozwijał.

Emoji – wstęp

Dla zwolenników używania emotikonek na wszystkich komputerach od Apple warty zapamiętania będzie skrót: CTRL+CMD+SPACJA.

  1. Po użyciu owej kombinacji naszym oczom objawi się specjalne menu, w którym będziemy mogli wybrać interesujący nas emotikon. 

  2. Do tego samego miejsca możemy dojść poprzez wybranie odpowiedniej opcji z górnego paska Menu. Mianowicie klikamy Edycja->Emoji i symbole.

Więcej opcji

Posiadając zbiór swoich ulubionych “minek”, jesteśmy w stanie stworzyć ich specjalną listę. Oto jak to zrobić:

  1. Otwieramy okno Emoji przy użyciu jednej z dwóch powyższych metod.

  2. Następnie klikamy ikonkę w prawym górnym rogu.

  3. Otworzyło nam się powiększone Menu, w którym możemy wybierać nasze emotikony. By utworzyć z nich listę ulubionych, wystarczy kliknąć Dodaj do ulubionych. Aby wrócić do pomniejszonego okna wystarczy jeszcze raz kliknąć we wspomnianą wcześniej ikonkę (prawy górny róg).

 

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *