Uważajcie! Pojawiły się bardzo dobre podróbki AirPods. Jak rozpoznać czy AirPods są oryginalne?

Oceń stronę
[Ocen: 1 Średnia: 5]

Idą święta, a wraz z nimi do akcji przystępują nieuczciwi sprzedawcy chcący dorobić się na niewiedzy bądź naiwności swoich klientów. Tym razem mowa o chińskim rynku i produkcie AirPods, który został podrobiony z niemal laboratoryjną perfekcją.

AirPods podrobione

U jednego ze sprzedawców na chińskim portalu aukcyjnym pojawiły się słuchawki AirPods. Nie byłoby w tym nic dziwnego gdyby nie fakt, że kosztują 34 dolary amerykańskie, co w przeliczeniu na daje nam około 128 złotych (oryginalna cena to 799 złotych).

Na pierwszy rzut oka nie sposób odróżnić podróbkę od oryginału. Wszystkie wcięcia, kolor, zaoblenia, umieszczenie otworów na głośniki są identyczne jak w prawdziwych słuchawkach od Apple.

W oczy może rzucić się jedynie mocniejsze światło pochodzące od diody umieszczonej w środku etui. Wprawny obserwator zauważy również różnicę w “fudze” na dole słuchawek – w podróbkach jest ona grubsza i wykonana z mniejszą starannością.

Jak rozpoznać podróbkę?

Musicie wiedzieć (głównie osoby, które chcą kupić słuchawki Apple), że w momencie parowania prawdziwych AirPods z naszym iPhonem wystarczy, że otworzymy pudełko ze słuchawkami, a na ekranie pojawi się poniższa grafika. Pamiętajcie, by smartfon był odblokowany, a bluetooth włączony.

Jeśli zaś będziemy mieli do czynienia z podróbkami – sparowanie będzie możliwe po wykonaniu tradycyjnej procedury. Pisząc tradycyjna mamy tu na myśli wejście w ustawienia, następnie w bluetooth. W tym miejscu wybieramy słuchawki z listy i łączymy je z iPhonem.

Kolejny sposób na rozróżnienie podróbek to “pauza” po wyjęciu słuchawki z ucha. Oryginalny produkt wstrzymuje odtwarzanie muzyki bądź wideo w momencie wyjęcia jednej słuchawki z ucha i wznawia je po ponownym wsadzeniu słuchawki. Jeśli nasz egzemplarz po wyjęciu dalej odtwarza dźwięk możne to oznaczać, że mamy do czynienia z chińską podróbką.


Jeśli masz jakiekolwiek pytania odnośnie serwisu albo chcesz wiedzieć, co aktualnie dzieje się w naszej ekipie wpadaj na sociale:

FB: ZbitaSzybka Fanpage
IG: ZbitaSzybka
TT: ZbitaSzybka

MASZ USZKODZONEGO IPHONE’A? INNY SERWIS NIE PODJĄŁ SIĘ NAPRAWY? WPADAJ DO ZBITASZYBKA SERWIS!

TWÓJ XIAOMI MI 6, XIAOMI MI 7 LUB XIOAMI MI 8 NIE CHCE SIĘ WŁĄCZYĆ, NIE UZNALI CI GWARANCJI W HUAWEI? ZAPRASZAMY DO JEDNEGO Z NASZYCH PUNKTÓW SERWISOWYCH!

Znajdziesz nas w: Warszawie, Gdyni, Krakowie, Bydgoszczy, Gdańsk Główny, Rzeszowie, Gdańsk Wrzeszcz, Łódź, Katowice.

ZbitaSzybka serwis iPhone, MacBook, iPad, iPod, Xiaomi, Huawei. ZADZWOŃ DO NAS:
+48 792 72 44 44 lub +48 792 11 44 44

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *