Nie słyszę wiadomości głosowych w iPhone? Jak działają wiadomości głosowe w iPhone, iPad, Mac? | PORADNIK

Oceń stronę
[Ocen: 0 Średnia: 0]

Wiadomości głosowe istnieją od jakiegoś czasu jednak nadal spora grupa osób z nich nie korzysta. Przygotowaliśmy dla Was poradnik, który w prosty sposób pokaże jak rozpocząć komunikację przy ich użyciu.

Wiadomości głosowe – jak się za to zabrać?

  1. Podczas naszej rozmowy musimy kliknąć i przytrzymać  nagraj wiadomość audio, aby nagrywanie mogło się rozpocząć
  2. Możemy również przyłożyć nasze urządzenie do ucha (tak jak podczas normalnej rozmowy) i wtedy rozpocznie się automatyczne nagrywanie wiadomości głosowej
  3. Chcąc odsłuchać nagranej wiadomości musimy stuknąć w  odtwórz wiadomość audio
  4. Jeśli uznamy, że nie chcemy jej wysłać klikamy w 
  5. Jeśli chcemy wysłać naszą wiadomości klikamy w wyślij wiadomość audio

Możliwość “personalizacji”

Musicie wiedzieć, że Apple dało nam możliwość niejako dostosowania wiadomości głosowych stricte pod nasze potrzeby. I tak na przykład standardowo aplikacja Wiadomości usuwa głosową wiadomość po upływie 2 minut. Aby temu zapobiec musisz wejść w: Ustawienia->Wiadomości. W tym miejscu klikasz w Wygaśnięcie i zaznaczasz opcję NIGDY. W tym miejscu włączamy również możliwość odsłuchu wiadomości od nadawcy po przyłożeniu smartfona do ucha.

Kolejną ważną sprawą jest moment, w którym stwierdzicie, że nie słyszycie tego, co mówi Wasz rozmówca. Dzieje się tak, ponieważ kliknęliście w głośniczek, który pokazał się przy wiadomości. Jeśli nie jest podświetlony na niebiesko, nadawcę wiadomości słyszymy tak jak podczas normalnej rozmowy telefonicznej (tj. w górnym głośniku). Jeśli “świeci się” na niebiesko – wiadomość jest odtwarzana w trybie głośnomówiącym.

Wiadomości głosowe, a bluetooth

Jeżeli korzystacie ze słuchawek bluetooth lub łączycie się z systemem audio w samochodzie (niekoniecznie Apple CarPlay) musicie być przygotowani na pewne niedogodności. Mianowicie odsłuch Waszej wiadomości będzie miał lekkie opóźnienie, stąd nie usłyszycie 2-3 pierwszych sekund wypowiedzi.

Podsumowanie

Jak widzicie korzystanie z wiadomości głosowych jest bardzo proste. Ułatwia nam życie chociażby podczas zakupów (w jednej ręce zakupy, a w drugiej smartfon, który trzymamy przy uchy lub przed twarzą i tworzymy naszą wiadomość głosową.

A Wam często zdarza się korzystać z takiej formy komunikacji? Dajcie znać w komentarzach na naszym Fejsie!


Jeśli masz jakiekolwiek pytania odnośnie serwisu albo chcesz wiedzieć, co aktualnie dzieje się w naszej ekipie wpadaj na sociale:

FB: ZbitaSzybka Fanpage
IG: ZbitaSzybka
TT: ZbitaSzybka

MASZ USZKODZONEGO IPHONE’A? INNY SERWIS NIE PODJĄŁ SIĘ NAPRAWY? WPADAJ DO ZBITASZYBKA SERWIS!

TWÓJ XIAOMI MI 6, XIAOMI MI 7 LUB XIOAMI MI 8 NIE CHCE SIĘ WŁĄCZYĆ, NIE UZNALI CI GWARANCJI W HUAWEI? ZAPRASZAMY DO JEDNEGO Z NASZYCH PUNKTÓW SERWISOWYCH!

Znajdziesz nas w: Warszawie, Gdyni, Krakowie, Bydgoszczy, Gdańsk Główny, Rzeszowie, Gdańsk Wrzeszcz, Łódź, Katowice.

ZbitaSzybka serwis iPhone, MacBook, iPad, iPod, Xiaomi, Huawei. ZADZWOŃ DO NAS:
+48 792 72 44 44 lub +48 792 11 44 44

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *