Moje zdjęcia się ruszają po dotknięciu i przytrzymaniu, dlaczego? Live Photo w iOS (iPhone, iPad, MacBook) jak działa? | PORADNIK

Oceń stronę
[Ocen: 0 Średnia: 0]

Apple udostępniło nam możliwość “ożywiania” zdjęć, które wykonujemy naszym iPhonem. Live Photos to funkcja, która obsługiwana jest przez iPhone 6s i nowsze. W dalszej części szczegółowe informacje na temat tego jak się za to wszystko zabrać.

Robienie zdjęcia Live Photo

Wspomniany tryb wykonywania zdjęć rejestruje obraz przez 1,5 sekundy przed i po wykonaniu zdjęcia. Finalnie otrzymujemy więc bardzo ładne zdjęcie wraz z uchwyconym dźwiękiem i ruchem. Tak, Live Photo wykonujemy w taki sam sposób jak zwykłe zdjęcie.

 1. Otwieramy aplikację Aparat
 2. W tym miejscu musimy upewnić się, że funkcja Live Photo jest włączona oraz, że korzystamy z aparatu (a nie na przykład z nagrywania wideo). Jeżeli ikona  jest podświetlona na żółto – tryb jest włączony. Jeśli natomiast jest “biała” – Live Photo jest wyłączone
 3. Teraz wystarczy kliknąć w  i trzymać telefon nieruchomo lub dodatkowo nim poruszać

Pamiętajcie, że funkcja ta jest domyślnie włączona na iPhone 6s lub nowszym. Aby ją wyłączyć – patrz punkt 2 powyżej.

Ożywione zdjęcia – o co chodzi?

Zastanawiacie się pewnie jak obejrzeć efekt ożywionego zdjęcia po wykonaniu Live Photo? Otóż całość robimy w aplikacji Zdjęcia.

 1. Wchodzimy do aplikacji Zdjęcia
 2. Przechodzimy do karty Zdjęcia
 3. Wybieramy nasze zdjęcie Live Photo

 4. Naciskamy i przytrzymujemy zdjęcie. Teraz ukazuje się nam efekt ożywionego zdjęcia

Edycja zdjęć Live Photo – w kilku prostych krokach

Pamiętajcie, że zdjęcia Live Photo można edytować dokładnie w taki sam sposób jak normalne fotografie (przy użyciu wbudowanych narzędzi). Mowa tu m.in. o: dodawaniu filtrów, regulowaniu światła, pochylenia, przycinaniu czy wyciszaniu dźwięku.

 1. Otwieramy aplikację Zdjęcia
 2. Przechodzimy do karty Zdjęcia
 3. Wybieramy zdjęcie Live Photo, które zamierzamy edytować

 4. W tym momencie wybieramy opcję Edycja lub klikamy w  

Zmiana kluczowego zdjęcia – jak tego dokonać?

Pamiętaj, że w każdej chwili możesz zmienić zdjęcie kluczowe. Jest to możliwe w urządzeniach, które wyposażone są w iOS 11 lub nowszy. Tak, mamy możliwość wyboru z wielu klatek składających się na konkretne zdjęcie Live Photo.

 1. Wchodzimy w Zdjęcia i wybieramy interesujące nas zdjęcie Live Photo

 2. Wybieramy opcję Edytuj
 3. Na dole przesuwamy suwak, by wybrać interesujący nas zakres

 4. Kiedy już wybierzemy, klikamy w Utwórz zdjęcie kluczowe

Live Photo i efekty specjalne?! – musisz to sprawdzić!

Apple jest tak pomysłowe, że postanowiło dać nam możliwość “tuningu” Live Photo. Dzięki nim nasze zdjęcia będą jeszcze lepsze.

 1. Wchodzimy w aplikację Zdjęcia
 2. Wybieramy interesujące nas zdjęcie Live Photo

 3. Przesuwamy palcem do góry aż pokaże się menu efektów

 4. Do wyboru mamy 3 efekty: Pętla, Długa ekspozycja lub Odbicie (poniżej ich krótki opis)

Pętla: zdjęcie Live Photo jesteśmy w stanie przemienić w pętlę wideo. Możemy sami wybrać główne zdjęcie lub zdać się na algorytm, który zrobi to za nas (wybierze najlepsze zdjęcie)

Długa ekspozycja: dzięki niemu zdjęcie petard będzie wyglądało jak długie, jasne smugi na ciemnym, nocnym niebie, a wodospad będzie piękną, rozmytą smugą. Efekt ten do niedawna był możliwy do uzyskania wyłącznie przy użyciu lustrzanki cyfrowej.

Odbicia: efekt ten umożliwi nam wprawienie w ruch (przód i tył) naszego Live Photo. Oglądamy je, a następnie obraz zaczyna cofać się do początku (coś a’la Boomerang na Instagram)

Podsumowanie

Jak sami widzicie w zdjęciach Live Photo drzemie ogromny potencjał. Dzięki nim jesteśmy w stanie wprowadzić magię do zwykłych zdjęć. Poprzez ich edycję możemy osiągnąć bardzo ciekawe efekty, które z pewnością przypadną do gustu naszym znajomym.

A Wy – używacie w ogóle Live Photo? Jeśli tak to czy edytujecie je jakoś dodatkowo? Koniecznie dajcie znać w komentarzach na naszym fejsie!


Jeśli masz jakiekolwiek pytania odnośnie serwisu albo chcesz wiedzieć, co aktualnie dzieje się w naszej ekipie wpadaj na sociale:

FB: ZbitaSzybka Fanpage
IG: ZbitaSzybka
TT: ZbitaSzybka

MASZ USZKODZONEGO IPHONE’A? INNY SERWIS NIE PODJĄŁ SIĘ NAPRAWY? WPADAJ DO ZBITASZYBKA SERWIS!

TWÓJ XIAOMI MI 6, XIAOMI MI 7 LUB XIOAMI MI 8 NIE CHCE SIĘ WŁĄCZYĆ, NIE UZNALI CI GWARANCJI W HUAWEI? ZAPRASZAMY DO JEDNEGO Z NASZYCH PUNKTÓW SERWISOWYCH!

Znajdziesz nas w: Warszawie, Gdyni, Krakowie, Bydgoszczy, Gdańsk Główny, Rzeszowie, Gdańsk Wrzeszcz, Łódź, Katowice.

ZbitaSzybka serwis iPhone, MacBook, iPad, iPod, Xiaomi, Huawei. ZADZWOŃ DO NAS:
+48 792 72 44 44 lub +48 792 11 44 44

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *