Warren Buffett zakupił 75 mln akcji Apple. Rekordowe ceny akcji nie odstraszyły!

Oceń stronę
[Ocen: 0 Średnia: 0]

Warren Buffett to doskonałość sama w sobie. Tym, którzy go nie znają zalecam zagłębienie się w jego przeszłość. Po krótce: jest on uważany za jednego z najlepszych inwestorów na świecie, który w swoim posiadaniu ma pokaźne udziały w takich spółkach jak Coca-Cola, Gilette czy American Express. Jedna z jego spółek kupiła niedawno aż 75 milionów sztuk akcji Apple w Q1 2018.

Pozory często mylą

Berkshire Hathaway, olbrzymia kompania ubezpieczeniowa oraz inwestycyjna warta niemal 75 miliardów dolarów zakupiła 75 milionów akcji firmy Apple. Imperium Warrena, którego jest większościowym udziałowcem ma już w sumie ponad 200 milionów akcji firmy Tima Cook’a.

Buffet tak oto wypowiada się o gigancie z Cupertino:

To niewiarygodna firma. Jeśli spojrzeć na Apple, myślę, że zarabia prawie dwa razy tyle, co druga najbardziej dochodowa firma w Stanach Zjednoczonych.

Słowa wypowiedziane przez taki autorytet w świecie biznesu nie mogą przejść obojętnie. Przedsiębiorca, pomimo swojego wielkiego majątku, słynie ze skromnego życia. Dodatkowo jest podziwiany za rozważne inwestowanie w firmy/przedsięwzięcia o ugruntowanej pozycji.

Buffet jest pewny swoich poczynań

Trzeba mieć prawdziwe cojones oraz niebywałe doświadczenie i pewność podejmowania decyzji, by inwestować w spółkę, wokół której “chodzą” informacje, że ich topowy produkt słabo się sprzedaje. Tak było w pierwszym kwartale, kiedy to Berkshire Hathaway skupowało akcje Apple. W tamtym czasie mogliśmy znaleźć masę informacji, jakoby iPhone X bardzo słabo się sprzedawał.

Warren tak skwitował swoje poczynania:

Pomysł, że zamierzasz spędzać mnóstwo czasu próbując odgadnąć, ile iPhone’ów X … zostanie sprzedanych w ciągu 3 miesięcy zupełnie mija się z celem. To jak martwienie się o liczbę BlackBerrys 10 lat temu.

Warto podkreślić, że Apple sprzedało 52,2 miliony sztuk iPhone’ów w przedziale styczeń-marzec. Przełożyło się to na 3% wzrost rok/rok. iPhone X, iPhone 8, iPhone 8 Plus i iPhone 7 to cztery najczęściej kupowane urządzenia w 2018 roku. Robi wrażenie – wszak konkurencja nie śpi i również prezentuje coraz to nowe urządzenia. Z niecierpliwością czekamy już na nowe urządzenia, a Wy?

 

Źródło: CNBC

Jeśli masz jakiekolwiek pytania odnośnie serwisu albo chcesz wiedzieć, co aktualnie dzieje się w naszej ekipie wpadaj na sociale:

FB: ZbitaSzybka Fanpage
IG: ZbitaSzybka
TT: ZbitaSzybka

MASZ USZKODZONEGO IPHONE’A? INNY SERWIS NIE PODJĄŁ SIĘ NAPRAWY? WPADAJ DO ZBITASZYBKA SERWIS!

TWÓJ XIAOMI MI6 NIE CHCE SIĘ WŁĄCZYĆ, NIE UZNALI CI GWARANCJI W HUAWEI? ZAPRASZAMY DO JEDNEGO Z NASZYCH PUNKTÓW SERWISOWYCH!

Znajdziesz nas w: Warszawie, Gdyni, Krakowie, Bydgoszczy, Gdańsk Główny, Rzeszowie, Gdańsk Wrzeszcz, Łódź, Katowice.

ZbitaSzybka serwis iPhone, MacBook, iPad, iPod, Xiaomi, Huawei. ZADZWOŃ DO NAS+48 792 72 44 44 lub +48 792 11 44 44

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *