iPhone X znów na pierwszym miejscu! Słaba sprzedaż to mit.

Oceń stronę
[Ocen: 0 Średnia: 0]

Jeszcze kilka tygodni temu słyszeliśmy informacje, jakoby model X miał się bardzo źle sprzedawać. Tymczasem w dniu wczorajszym została opublikowana bardzo ważna wiadomość. Mianowicie wynika z niej, że iPhone X jest najlepiej sprzedającym się smartfonem w ostatnim kwartale (Q1 2018)!

A mówili, że sprzedaż słaba tego “iksa”

Strategy Analytics jest autorem najnowszego raportu, w którym została ujęta ilość sprzedanych smartfonów w ostatnim kwartale. Wynika z niego, że iPhone X był najliczniej sprzedanym urządzeniem – Apple sprzedało 16 milionów sztuk. Kolejne miejsca podium jak również czwarta pozycja także należą do giganta z Cupertino. Są to kolejno: iPhone 8, iPhone 8 Plus i iPhone 7.

Najpopularniejsze urządzenia z systemem Android zajęły dopiero piąte i szóste miejsce, a były nimi: Xiaomi Redmi 5A i Samsung Galaxy S9 Plus. Neil Mawston pełniący funkcję dyrektora zarządzającego w Strategy Analytics tak podsumował raport wydany przez jego firmę:

Globalna całkowita liczba sprzedanych urządzeń wyniosła 345,4 miliony sztuk. Urządzenia z TOP 6 stanowiły razem 1/7 wszystkich urządzeń, które zostały sprzedane na całym świecie w poprzednim kwartale.

iPhone X zdeklasował konkurencję

Juha Winter, starszy analityk w Strategy Analytics dodał:

Szacujemy, że Apple sprzedało 16 milionów sztuk iPhone’a X, co dało 5% wzrost udziału w światowym rynku w Q1 2018. W drugim kwartale, iPhone X pozostaje najbardziej popularnym smartfonem na świecie, ze względu na połączenie dobrego designu, wyrafinowanego aparatu, rozbudowanych aplikacji i dobrej dostępności detalicznej samego urządzenia. Od premiery urządzenia w listopadzie 2017, Apple sprzedało blisko 50 milionów sztuk iPhone’a X. iPhone 8 i iPhone 8 Plus sprzedały się w ilości 12,5 oraz 8,3 milionów sztuk jako drugie i trzecie miejsce w rankingu. Zeszłoroczny model, iPhone 7 sprzedał się w ilości 5,6 milionów sztuk zajmując przy tym 4 miejsce. Wszystko to złożyło się na fakt, iż Apple zajmuje 4 pierwsze miejsca wśród najpopularniejszych smartfonów na świecie.

Widać więc jak ogromną siłę mają urządzenia mobilne od Apple. Gdyby nie chęć korzystania z ich rozwiązań, silne przywiązanie do marki, firma ta nigdy nie osiągnęłaby takich wyników sprzedażowych. Dzięki wspomnianem raportowi widzimy, że wcześniejsze doniesienia na temat słabej sprzedaży modelu X były nie do końca prawdziwe. Miejmy nadzieję, że nasza ulubiona firma dalej będzie wiodła prym nie tylko na smartfonowej płaszczyźnie.

 

Źródło: Strategy Analytics

Jeśli masz jakiekolwiek pytania odnośnie serwisu albo chcesz wiedzieć, co aktualnie dzieje się w naszej ekipie wpadaj na sociale:

FB: ZbitaSzybka Fanpage
IG: ZbitaSzybka
TT: ZbitaSzybka

MASZ USZKODZONEGO IPHONE’A? INNY SERWIS NIE PODJĄŁ SIĘ NAPRAWY? WPADAJ DO ZBITASZYBKA SERWIS!

TWÓJ XIAOMI MI6 NIE CHCE SIĘ WŁĄCZYĆ, NIE UZNALI CI GWARANCJI W HUAWEI? ZAPRASZAMY DO JEDNEGO Z NASZYCH PUNKTÓW SERWISOWYCH!

Znajdziesz nas w: Warszawie, Gdyni, Krakowie, Bydgoszczy, Gdańsk Główny, Rzeszowie, Gdańsk Wrzeszcz, Łódź, Katowice.

ZbitaSzybka serwis iPhone, MacBook, iPad, iPod, Xiaomi, Huawei. ZADZWOŃ DO NAS+48 792 72 44 44 lub +48 792 11 44 44

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *