Jak ukryć Dock na komputerach Mac? | PORADNIK

Oceń stronę
[Ocen: 0 Średnia: 0]

Nie ma co ukrywać – Dock jest fundamentalną częścią wszystkich komputerów Mac. Dzięki niemu jesteśmy w stanie w bardzo szybki sposób dostać się do najczęściej używanych aplikacji. Dodatkowo mamy w nim bardzo szybki dostęp do Findera. Dzisiaj pokażemy Wam jak w prosty sposób edytować oraz ukryć Dock tak, by odpowiadał naszym oczekiwaniom.

Chować czy nie chować – oto jest pytanie

Ukrywanie naszego paska z aplikacjami przydaje się szczególnie wtedy, gdy potrzebujemy więcej miejsca. Jak wiemy wyświetlacze w przenośnych komputerach nie należą do największych, dlatego warto zainteresować się ukryciem Dock’a. Możemy go również ukryć wtedy, gdy po prostu nie chcemy mieć go na widoku.

Osobiście polecam chowanie Dock’a jeśli mamy totalny nieład na naszym pulpicie. W innym wypadku (na przykład podłączenie do monitora) nie ma sensu bawić się w “chowanego”. Poniżej znajdziecie szczegółową instrukcję jak dojść do ustawień, które umożliwią nam personalizację (i ukrycie, oczywiście) naszego Dock’a.

Jak schować Dock na komputerach Mac? – poradnik

  1. Wciskamy ⌘+Spację, by odpalić wyszukiwarkę Spotlight. Wpisujemy w niej Preferencje systemowe;
  2. Następnie z pierwszego wiersza wybieramy pozycję Dock;
  3. W tym miejscu wybieramy opcję Automatycznie ukrywaj i pokazuj Docka. Teraz Dock nie będzie już ciągle “obecny”. Jeśli będziemy chcieli go wywołać, wystarczy najechać kursorem na miejsce, w którym normalnie się znajduje. W tym menu możemy rownież edytować jego wielkość, umiejscowienie jak również powiększanie ikon, na które wskażemy naszym kursorem

 


Jeśli masz jakiekolwiek pytania odnośnie serwisu albo chcesz wiedzieć, co aktualnie dzieje się w naszej ekipie wpadaj na sociale:

FB: ZbitaSzybka Fanpage
IG: ZbitaSzybka
TT: ZbitaSzybka

MASZ USZKODZONEGO IPHONE’A? INNY SERWIS NIE PODJĄŁ SIĘ NAPRAWY? WPADAJ DO ZBITASZYBKA SERWIS!

TWÓJ XIAOMI MI6 NIE CHCE SIĘ WŁĄCZYĆ, NIE UZNALI CI GWARANCJI W HUAWEI? ZAPRASZAMY DO JEDNEGO Z NASZYCH PUNKTÓW SERWISOWYCH!

Znajdziesz nas w: Warszawie, Gdyni, Krakowie, Bydgoszczy, Gdańsk Główny, Rzeszowie, Gdańsk Wrzeszcz, Łódź, Katowice.

ZbitaSzybka serwis iPhone, MacBook, iPad, iPod, Xiaomi, Huawei. ZADZWOŃ DO NAS+48 792 72 44 44 lub +48 792 11 44 44

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *