Jak nagrać pulpit w komputerze Mac? | PORADNIK

Oceń stronę
[Ocen: 0 Średnia: 0]

Coraz więcej osób pyta nas o prosty sposób na nagranie pulpitu na ich komputerze Mac. Często pokazujemy to naszym klientom bezpośredni w punkcie. Mimo wszystko padają pytania o możliwość napisania krótkiego poradnika, wszak pamięć ludzka do najlepszych nie należy. Z tego powodu pragniemy przedstawić Wam prosty poradnik, który pomoże Wam nagrać pulpit.

Słowem wstępu

Możliwość nagrywania ekranu przyda Wam się pewnie nie raz. Chociażby podczas tworzenia poradników, które później wrzucie do internetu. Na rynku mamy kilka specjalistycznych aplikacji, dzięki którym w łatwy sposób uzyskamy materiał z naszym pulpitem. Wiąże się to jednak z dodatkową opłatą za pogram. Żeby nie było, że Apple jest takie złe, programiści udostępnili taką opcję w macOS za darmo. Wszystko dzięki aplikacji QuicTime.

Systemowa opcja będzie idealnym rozwiązaniem dla osób, które potrzebują nagrać raz na jakiś czas. Nie ma sensu więc wydawać określonej sumy na oprogramowanie, które będzie używane raz na miesiąc. Przejdźmy zatem do instrukcji.

Jak nagrać pulpit w komputerach Mac? – poradnik

  1. Wchodzimy w aplikację QuickTime Player (najlepiej wyszukać go przez Spotlight). Możemy również wybrać drugi sposób: Finder->Aplikacje->QuickTime Player;
  2. Z górnego paska menu wybieramy opcję Plik, następnie Nowe nagranie z ekranu;
  3. W tym miejscy klikamy strzałkę znajdującą się obok przycisku nagrywania (czerwona kropka);
  4. Teraz wybieramy jak duży obszar ekranu ma być nagrywany. Kiedy wszystko ustawimy możemy zacząć nagrywanie;
  5. Aby je zakończyć klikamy kwadracik w górnym menu (po prawej stronie)Jeśli masz jakiekolwiek pytania odnośnie serwisu albo chcesz wiedzieć, co aktualnie dzieje się w naszej ekipie wpadaj na sociale:

FB: ZbitaSzybka Fanpage
IG: ZbitaSzybka
TT: ZbitaSzybka

MASZ USZKODZONEGO IPHONE’A? INNY SERWIS NIE PODJĄŁ SIĘ NAPRAWY? WPADAJ DO ZBITASZYBKA SERWIS!

TWÓJ XIAOMI MI6 NIE CHCE SIĘ WŁĄCZYĆ, NIE UZNALI CI GWARANCJI W HUAWEI? ZAPRASZAMY DO JEDNEGO Z NASZYCH PUNKTÓW SERWISOWYCH!

Znajdziesz nas w: Warszawie, Gdyni, Krakowie, Bydgoszczy, Gdańsk Główny, Rzeszowie, Gdańsk Wrzeszcz, Łódź, Katowice.

ZbitaSzybka serwis iPhone, MacBook, iPad, iPod, Xiaomi, Huawei. ZADZWOŃ DO NAS+48 792 72 44 44 lub +48 792 11 44 44

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *